Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van tűzgyújtási tilalom...

Miért van tűzgyújtási tilalom az egész Országban?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 2. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Közeledik a tavasz, és a nyár, és egyre nagyobb a felmelegedés is. Megszaporodhatnak az avartüzek például, egy félredobott cigi csikk is elég csúnya tüzet tud okozni. De főleg veszélyesek ilyenkor a gyári létesítmények, illetve a veszélyes folyadékok tárolására szánt helyek, ezért is szokták elrendelni a tűzgyújtási tilalmat. Én már talákoztam olyannal, hogy egy szemetet, avartüzet meggyújtó okostojás nyár közepén egy temető mellett gyújtotta meg a szemetet, és emiatt kellet kivonulni.. Szerencsére időbe sikerült lefeketíteni az egész területet. Ezért is van az, hogy az OKF nem győzi hangsúlyozni, hogy nyáron ne gyújtson senki forróság idején tüzet!
2017. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De most nem nyár van és nem forróság! Ha most tűztilalom van, emiatt, akkor egész évben tilos a tűzgyújtás csak télen nem? Csak télen lehet majd szalonnát sütni az egyész országban?
2017. ápr. 2. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a hőséghez. De tényleg. Minek a lobbanáspontja 40 fok körüli, vagy alatta?

Azért van tűzgyújtási tilalom (van?), mert nagy a szárazság.

Ha a hőség nem, akkor mi tud nagy tüzet csinálni?

Eldobott csikkről már írtak. kipattanó szikra is elég, de ennél kevesebb is.

gondolnád, hogy a reggeli harmat is tüzet tud csinálni? A vízcsepp gyűjtőlencseként viselkedik, s meggyújtja a száraz füvet, avart.

Vagy egy földön heverő üvegdarab (értsd palack darabkája.)

Ha ennyi is elég, akkor gondolhatod, hogy egy gondatlanul otthagyott tűzből mekkora nagy baj lenne.

2017. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hááát.. Azért azt megnézném hogy ha mondjuk egy iszonyatos hőhullám bejön nyáron, akkor a hőség nem képes tüzet okozni, mondjuk a földeken lévő szénakazlak, meg más gyúlékony dolgok miatt. Emlékszem egyszer jó pár éve kocsiban 47 fokot mért a hőmérő, persze ez a benti hőmérséklet miatt volt. Sok példa volt már arra, hogy igenis a hőség is képes volt pusztító tüzeket okozni! Remélhetőleg Magyarországon ezekre nem lesz példa. A hőség miatt főleg pl a probán-butánnal ellátot gázok, metánt tartalmazó tartályok megfelelőtlen tárolása miatt a forró hőség képes ezeket berobbantani.
2017. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fehérvonat nevű felhasználó válasza csak részben igaz.

A nagy hőség hozzájárul ahhoz, hogy gyorsabban száradjon ki minden. Ha olyankor talál meg a napfény egy ágacskát, ami csak egymagában szárad, s az említett harmatcsepptől meggyullad, de túl kicsi a hőtermelése ahhoz, hogy a környezetében lévő élő növényekre is átterjedjen. Ellobban pillanatok alatt. De ha minden száraz körülötte, akkor gyorsan terjed a tűz.

2017. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!