Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ifjúsági ÖTE feladat?

HackeR_BananA kérdése:

Ifjúsági ÖTE feladat?

Figyelt kérdés
Ha én 15 évesen a helyi öte-hez szeretnék menni, az 50 óra kötelező szolgálatot ledolgozni, mi lenne a feladatom? Napi 2 óra a max amit menni lehet. Gondolom nem raknak be vonulós szer-be.
2017. ápr. 6. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nos, alkalmi foglalkozásokra járnál, megtanítanának egy-két dologra, pl egy tűzoltógépjármű fecskendőn milyen felszerelések találhatóak, mi az a hármas kötés, hogyan kötsz csomót árokba esett autó esetén, illetve milyen tüzeknél mikre kell oda figyelni. Onnan tudom, hogy voltam önkéntes tűzoltó, szívesen segítek ez ügyben még ha egyéb kérdésed van :)
2017. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :) Milyen gyakran kéne bejárni? Mármint ezt gondolom ők mondják meg (persze bizonyos kereteken belül)
2017. ápr. 6. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos, nekem legalábbis két hetente hétfőjén kellett bejárni, de ez azóta minden hét hétfőjére tolódott. Ha volt egy két riasztás és elérhető voltam, bementem ahogy tudtam. Mivel te 15 éves vagy, így nyilvánvalóan vonulós szerre éles riasztásokra nem vonulhatsz, mivel a 40 órás tanfolyamnak meg kell lennie, és 18-dik életév se árt. Azután lehet csak vonulnód, persze évenként van orvosi vizsgálat is. Te esetedben szerintem lesz majd, hogy alkalmas vagy e erre, nem tudom neked meg volt e már. Azt az ottani ÖTE parancsnoka fogja majd eldönteni, milyen napon kell bejárnod alkalmki foglalkozásra, mert azon meg kell jelenni. A közösségi szolgálat elvégzése után eldöntheted, hogy az adott ÖTE nél szeretnél e maradni, vagy sem. Ne aggódj, éles helyzetekre nem fognak hívni, viszont egy két helyen amik mondjuk ünnepély, rendezvény lehet megkérdik be tudsz e menni. Ha van még kérdésed írd meg nyugodtan.
2017. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben! Több kérdésem nincs, köszönöm hogy időt szántál rám! :D
2017. ápr. 6. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!