Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Matekból kapta a fiam: Fele...

Matekból kapta a fiam: Fele híján 18:? Tudom, hogy a 9-re gondol, de ha rávágom, hogy 12, akkor mi van? - na persze azon kívül, hogy nulla pont, mert nem az van a megoldókulcsban. Szövegértési gondom van, vagy a feladat nem egyértelmű?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 5. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 36.
2017. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy az eredeti szöveg nem egyértelmű, vagy te idézted rosszul, de neked hogy jött ki a 9?

A "fele híján' azt jelenti, hogy ha elveszed belőle a felét.

A "fele híján 18" tehát azt jelenti, hogy az a szám, aminek a fele 18. Vagyis 36 a megoldás.


Vagy az egy osztó jel, és azt kell beírni, hogy a 18-at mivel kell elosztani hogy a felét kapjuk? Na de akkor 2-vel elosztanod ahhoz, hogy a felét kapd.


Vagy a megoldókulcsban nem ez van?

2017. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha az 1 híján 20 az 19, akkor a fele híján 20 az 10. A híján azt jelenti, hogy annyi hiányzik ahhoz, hogy ennyi legyen. A kérdés inkább az, hogy az eredmény fele, vagy a végeredmény fele? A fele híján 18-nál szerintem a 9-et akarják látni, mert 18-nak a fele 9 és ennyi a híja, hogy 18 legyen - na de ha azt a számot nézem, amit keresek, akkor a 12 a helyes, mert a 12 fele 6, és ennyi híja van, hogy 18 legyen... Szerintem. A feladat pedig tényleg csak ennyi.
2017. ápr. 5. 12:27
 4/7 A kérdező kommentje:
nincsen utána :? - csak egy üres négyzet, amibe az eredményt kell beírni.
2017. ápr. 5. 12:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Felfogtam az érvelésed! Ez már a harmadik értelmezés szerintem.
2017. ápr. 5. 12:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Kiderült a megoldás... !27! ... röhej.
2017. ápr. 10. 09:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Végül is lehet így is értelmezni! :)

Első voltam.

2017. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!