Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akril festékkel festett...

Akril festékkel festett felületet tényleg érdemes lecsiszolni?

Figyelt kérdés
Egy kis fadobozkát lefestettem akrillal. Több helyen is olvastam a neten, hogy leszokták csiszolni, én azonban tartok attól, hogy lepattogna a festék.

2017. ápr. 10. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Fán még éppen nem próbáltam, de kétlem hogy le fog pattogni, az akril nem olyan jellegű festék aminél ettől tartani kéne. Szóval ha simább felületet szeretnél csiszold le nyugodtan. Vagy ha nem bízol senkiben, akkor egy kis darab fán próbáld ki.
2017. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Inkább a saját szememben nem bízok... Egy fa ékszeres dobozkáról van szó. Tegnap festettem le, tehát volt ideje egy napot szàradni. (A tuboson 20 perc száradási időt írnak, de ilyen felíratokkal jártam már meg szóval hagytam egy napot biztos, ami biztos) Mégis... a zárnál lepattogott a festék. Ahol megfogtam, az oldalán ott lepattogott a festék. Olvasgattam a neten és csodálkoztam a csiszolásos dolog hallatán.
2017. ápr. 10. 16:13
 3/6 A kérdező kommentje:
A fém zárat is lefestettem. (Nem akartam, de picit belementem véletlen. Akkor még azt hittem ez a festék tartós, és nem fogom tudni majd lemosni, szóval inkább befestettem a fém zárat is) De ma simán lekaparható nem hogy körömmel, de ha megfogom a bőrömmel is lejön.
2017. ápr. 10. 16:15
 4/6 A kérdező kommentje:
A festék akril festék, nem tévesztettem el, a felírat is ott van, és 700-ba fájt 20 ml, szóval elég drága volt.
2017. ápr. 10. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom ott azért nem tapadt meg, mert az ujjadról ráment a zsír...vagy van valami bevonat a fadobozon esetleg? Mindenesetre furcsa, a "steril" fát be kéne fogja pattogás nélkül.
2017. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fémen nem csodálkozok, arra nem jó az akril.
2017. ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!