Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átírhatják a jelenléti íveimen...

Nikkiiyy kérdése:

Átírhatják a jelenléti íveimen az időpontokat az aláírásom után, hiba javítóval a munkáltató?

Figyelt kérdés
Fizetésem nem jól lett elszámolva, nem egyeztek meg a ledolgozott munkaidőm. Kértem a jelenléti íveimet, ami alapján a főnök kiszámolta a béremet, és megdöbbenésemre láttam , hogy hibajavítóval át lettek javítva az óra számaim jóval kevesebbre... azt mondták azt én csináltam, mert aláírtam... ilyenkor mi a teendő?

2017. ápr. 14. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ügyvéd, bíróság. Hivatalos iratot nem javíthatnak hibajavítóval.


A helyes eljárás tollal áthúzás, helyes érték megadása, dátum, javítást végző aláírása, javítás oka.


Mivel ezt a munkáltatód is tudja, két eset lehetséges: vagy megijed a bírósági eljárástól, kifizeti a béredet, majd kreált indokkal kirúg, vagy nem ijed meg, elmarasztalják, kifizettetik vele az elmaradt béredet, ő pedig kreált indokkal kirúg.


Tehát te, ha kiállsz a jogaidért és a pénzedért, valószínűleg mindenképpen elveszted a munkahelyedet (kérdés, hogy kár-e érte).


Vagyis a következő lehetőségeid vannak:


1) Lapítasz, befogod a szádat, örülsz, hogy azért kapsz egy kis alamizsnát a munkádért és tűrsz tovább, a munkáltatód pedig folytatja ezt a gyakorlatát.


2) A sarkadra állsz, megpróbálsz mindent megtenni azért, hogy ne használhasson ki a munkáltatód és megkapd ami jár neked, ezzel kockáztatva akár a munkahelyed elvesztését is - viszont megteremtve a lehetőséget arra, hogy egy másik, tisztességes helyen dolgozhass tovább, ahol esetleg nem lopnak meg.


3) Elköltözöl valahova Európába, ahol a munkádért tisztességes fizetést kapsz, és hagyod, hogy Magyarisztán belefulladjon a saját mocskába.

2017. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) igazábol megszakadt velük a munkaviszonyom.. Kifizetés után derült ki a hamisitás, mert kiáltam magamért..ugyanis fizetni sem akartak annyit amennyi járt volna..Harcoktam..tudták hogy bünösek és nyertem :) az igazamért mindig kiállok
2017. ápr. 18. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!