Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztriában irodai munkát...

Ausztriában irodai munkát találni közgazdász diplomával?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy van e valakinek tapasztalat osztrák munkvállalásban? Főként irodai meló érdekelne. Célpont főként Graz. 3,5 éves tapasztalatom van egy osztrák konszern hazai vállalatánál kontrolling területen. A nyelvet témától függűen erős középfokon beszélem (írásban talán jobban, szóban témától függen akár rosszabbul is). Cégen belül úgy érzem esélytelen munkát váltani, mert mindehova stilisztikailag tökéletes német nyelvtudást várnak el szóban és írásban.

Megnéztem több álláshirdetést is viszont mindenhol azt látom, hogy tökéletes német nyelvtudás elvárás irodai munkáknál. Igazából megelégednék egy kisebb adminisztrációs melóval is csak ne mosogatni kelljen. Tapasztalatok? Cikkekben elég elkeserítő dolgokat olvastam, legtöbb ember diplomával is max pincér, szobalány. Köszi!



2017. ápr. 19. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el!
2017. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Irodai munkához alap a hibátlan német nyelvtudás, szóban és írásban is. (De az elég sajnálatos, hogy ez nekek nem egyértelmü!)
2017. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van olyan kollégám aki töri a magyart, mégis irodai munkában dolgozik. Szóval ez elég cég és országfüggő, nem tudom honnan vetted ezt magasreptű gondolatot, hogy tökéletesen kell beszélni az adott nyelvet mindenhol xD
2017. ápr. 19. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha protekciós vagy, akkor az természetesen kivételt jelent.
2017. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez hülyeség, hogy tökéletes német nyelvtudást várnak el irodában. Én is irodában dolgozom, nem tökéletes a németem, mégis több helyre is felvettek volna, amikor munkát kerestem. Sőt jobbat mondok: jelenleg ügyfelekkel dolgozom és hatóságokkal kommunikálok, és akcentussal beszélem a nyelvet, de ez eddig még senkit nem érdekelt. Úgyhogy hajrá!
2017. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!