Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Be szabad ide menni?

Be szabad ide menni?

Figyelt kérdés
Ha kinn a mezőn van egy műveletlen, füves, bokros terület, amelyen átmegy egy villanypásztor, oda be szabad lépni? Vagy csak az állatok miatt van kihúzva? Egy földúton is átmegy, ott nincs állandóan visszaakasztva a kapu része. Semmilyen tábla nem figyelmezete a magánterületre. Szabad ott lenni?

2017. ápr. 19. 20:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Olyan terület van körbekerítve, ami egyáltalán nem jó mezőgazdasági termesztésre. Gondolom akkor legeltetésre sem jó és ezért van elkerítve, hogy ne menjenek oda a legeltetett állatok.
2017. ápr. 19. 20:28
 2/6 anonim ***** válasza:
majd szólnak ha nem szabad. :)
2017. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez komoly? És ha megkérdezik mit csinálok röhögnének ha meg mondanám hogy futok :D
2017. ápr. 19. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs minden elkerített területre kiírva, hogy magánterület. Nálam sincs a kapura kiírva, sem otthon, sem a telken, hisz egyértelmű, elvan kerítve. Az teljesen mindegy, hogy a kerítés milyen jellegű, kő, drót, akár egy madzag, vagy éppen villanypásztor. Úgyhogy nem hinném, hogy csak úgy ott tartózkodhatsz, nyilván feljelenteni ilyenért nem fognak, de biztos, hogy kellemetlen helyzetbe kerülsz, ha a tulaj ott talál és magyarázkodnod kell, hogy milyen jogon tartózkodsz te az Ő területén. Inkább figyeld ki, mikor van ott valaki, és kérdezd meg tőle, hogy használhatnád-e a területet futásra. Több mint valószínű, hogy megfogja engedni, én is megengedném.

Én pl. egy olyan helyen lakom, ahol nagyon sok elkerítetlen, nem művelt terület van magánkézben. Aminek csak akkor van hirtelen tulajdonosa, ha azon átakarsz sétálni. :D DE ellenpélda, amerre a kutyámat szoktam sétáltatni, szintén magánterület, megkérdeztem a tulajt, hogy vihetem-e arra a kutyát napi rendszerességgel, (ez egy művelt terület), még meg is köszönte, mondta, hogy örülne neki, mert akkor napi szinten van mozgás azon a területen, talán így nem akarják majd meglopni. Úgyhogy embere válogatja, valaki korlátoltabb, s nem jut el idáig, hogy rájöjjön ez akár lehet jó is.

2017. ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

van hogy látok romos, elhagyatott házakat, vagy pont ilyen elkerített, nem jelzett részeket erdőben vagy mezőben,


és kivétel nélkül megbántam ha nem néztem meg, mint pl. a régi mozit amit egyszer csak lebontottak, vagy a régi parasztházat ami tíz évig ott állt tárva nyitva, mire egyik napról a másikra ledózerolták.


úgyhogy ahelyett hogy bánnám hogy miért nem néztem meg, megnézem. Ha pedig valaki megkérdezi, megmondom neki hogy kiváncsi voltam, mi lehet itt, esetleg elmesélem neki ugyanezt a sztorit mint amit most leírtam.


Soha semmi baj nem volt belőle. Van hogy kimondottan szimpatikus benyomást keltesz. De ha nem, akkor is max. udvariasan megkér hogy legközelebb ne erre gyere.

2017. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
de ez is csak abban a húszból - egy esetben, amikor ott a tulaj.
2017. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!