Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érettségi után érdemes elvégez...

Érettségi után érdemes elvégezni munkavédelmi technikus okj képzést?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a kérdéseket itt, de nem tudom. Csak valamilyen műszaki diploma mellé érdemes ezt elvégezni vagy önmagában is megállja a helyét? 1 éves képzést néztem.


Köszönöm szépen a válaszokat!


2017. ápr. 21. 09:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Pro és kontra. Mindenféle véleményre kíváncsi vagyok.
2017. ápr. 21. 09:43
 2/4 anonim ***** válasza:
onmagaban szerintem kb semmit nem er. kiegesziteskent nem rossz.
2017. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem van ilyen képzésem, bár igaz műszaki diploma mellé. Így elég jó mellékes és mivel a cégnél a fő munkaköröm mellé a munkavédelmi teendőket is megkaptam elég jó kiegészítés a bérem mellé is.

Az én tapasztalatom alapján sima munkavédelmi technikust (OKJ) elég kevés helyen keresnek. Aki főállásban keres ilyen területre embert az diplomásat keres, vagy megelégszik a munkavédelmi OKJ-val, de akkor tűzvédelmi OKJ-t is kér mellé. Jogszabályi előírás van arra, hogy milyen tevékenységi körű illetve létszámú cégnek, milyen végzettségű munkavédelmist kell alkalmaznia/megbíznia. Ezt esetleg érdemes megnézned és átgondolnod. Illetve az álláshirdetések között keresgélni, az alapján fel tudod mérni mi a piac igénye.

Van olyan ismerősöm aki vállalkozóként csinálja. Azt mondta az eleje nehéz volt, míg meglett az ügyfélkör, most már jó. Az első év után megcsinálta ő is a tűzvédelmet és így már komplexen tudja vállalni a cégek ilyen irányú teendőit. Elég jól megél belőle.

Alapvetően azt gondolom, hogy egy jó képzés, ha ilyen területen gondolkozol. Mik a céljaid. De ha a saját példámból indulok ki azt tudom mondani, hogy bármikor jól jöhet. Ha pénzügyesként dolgozol egy cégnél és munkavédelmist kell alkalmaznia, nem fog külsősnek fizetni, nem fog új alkalmazottat felvenni, hanem azt mondja, hogy hé neked van ilyen papírod. Ennyit kapsz pluszba ha bevállalod...

2017. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. máj. 22. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!