Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri Vegyésztechnikusnak...

Megéri Vegyésztechnikusnak továbbtanulni? Mennyit keres? Van rá kereset? Nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
matekból nem vagyok valami jó de kémiábol,fizikából,bioszból elég jó vagyok

2016. szept. 7. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom megéri elvégezni. Vannak nehézségei, de számomra csak azért tűnt talán annak, mert kémiai előképzettségem az annyi volt hogy tudtam a víz képletét meg a glükózét és csókolom :D. Bizonyos tantárgyak nehezebbek, természetesen a számolósak (fizikai kémia, vegyipari analízis). De értelmesen felfogod a dolgokat és már megy is. De természetesen rá kell feküdni főleg az utolsó évben, ha még most is két éves a képzés. (ja és megjegyzem hogy matekból sem voltam valami nagy lángész :D) Szóval ha akarod, érdekel és szorgalmas vagy menni fog. Csak vedd komolyan.

Az elhelyezkedéssel kapcsolatban már 100%-os jó véleményem nincs. Ha a lakhelyeden, vagy annak körzetében működik valamilyen virágzó vagy éppen erősödő iparág (gyógyszergyár, szennyvíztisztító, vasmű, papírgyár, stb. ) ahol végeznek minőség-ellenőrzést akár a gyártott cuccal vagy környezetszennyezéssel kapcsolatban akkor van remény. Pláne ha ismerősöd is van arra fele :). De ahhoz hogy munkát kapj a gyakorlatod alatt jó ismeretségeket kell kötnöd, és jó, nagyon jó vizsgát kell majd tenned. Úgy gondolom egyébként hogy Magyarországon a vegyipar meg a gépipar tök jó erősödő ágazatok, úgy hogy megéri belevágni :). Közben pedig lehet úgy megtetszik, hogy egyetemen ezt akarod tanulni.

Ha sikerül elhelyezkedned, akkor jó anyagi körülményekre számíthatsz. Persze vannak minimálbéres helyek sajnos :(. De az én nettó (tehát amit kézhez kapok) fizetésem meghaladja azokét akik diplomával helyezkednek el. (Kb. ha jól fizető helyre kerülsz megkaphatsz 150-220 ezer körülit tisztán, és ne felejtsd el hogy OKJ-ért cserébe!)

Ami további negatívum azok a rákkeltő, egészségkárosító anyagok. Aki ilyen területen dolgozik annak számolnia kell egészségkárosodással is, akkor is ha használja a védőeszközöket. Ha olyan lazán veszed ezeket mint a suliban (magamból indulok ki mondjuk :D) akkor szinte biztos hogy rákos leszel. De ha belegondolsz ezek a "hatások" máshol is ugyanúgy megvannak. Épp csak elhallgatják, úgy hogy még védőeszközt sem kapsz :D. Itt legalább tisztában vagy azzal hogy mivel kell vigyázni és hogyan.

Én ajánlom ezt a szakmát, de fontos hogy szeresd és jó legyen a vizsgád. 2-es 3-as végeredmény kuka.

Remélem tudtam segíteni és nem zavartalak össze :)

2016. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ :D. A közvetlen közelünkben van egy vasmű ahol van laboratórium is. Apám ott dolgozik 15 éve tehát mondhatjuk hogy van ismertségem. Ezekről a káros hatásokról tudtam de a rákról nem.Egy kicst megijesztettél :D.Csak nem leszek rákos ha hordom a felszerelést
2016. szept. 9. 03:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ :D. A közvetlen közelünkben van egy vasmű ahol van laboratórium is. Apám ott dolgozik 15 éve tehát mondhatjuk hogy van ismertségem. Ezekről a káros hatásokról tudtam de a rákról nem.Egy kicst megijesztettél :D.Csak nem leszek rákos ha hordom a felszerelést és odafigyelek.
2016. szept. 9. 03:51
 4/5 anonim válasza:
Aki ilyen-olyan lötyikkel (vegyszerekkel) dolgozik nap mint nap,előfordulhat hogy rákos lesz.Persze ha vigyázol,és betartod a biztonsági előírásokat, nagyobb bajod nem lehet,mint amúgy.
2016. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erdekelne hogyan dontottel, valamint melyik suli!:D
2017. júl. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!