Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Még nem kaptam välaszt,...

L/niki kérdése:

Még nem kaptam välaszt, mäshonnan, ezért irok ide, hätha. érdekelne jogi tanäcs, hogy a fü hasznälatot mennyire veszik komolyan? Szabälysertesnek minösül-e vagy milyen kategoria? Sajnos nem nagyon tudom.

Figyelt kérdés
Történetesen egyik ismerösöm él ezzel, és nonstop a hatäsa alatt äll. Fogalmam sincs mit hasznäl, de az biztos, hogy kb menni alig bir beszélni is, es igy dolgozni se jär mär. Mivel elmult 20 éves, de önszäntäbol nem akar elmenni a lakäsbol, milyen modon lehetne ezt jogilag vagy hivatalos uton megoldani, Mik a teendök? ( A häztartäsban kiskoru is el) Välaszokat elöre is köszönöm.

2017. ápr. 24. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Hívd ki a mentőket. Ha ott vagy, ha személyesen tapasztalod, hogy magatehetetlen, nem képes felfogni, hol van, mit tesz, mi történik vele, és véletlenül súlyos baja esik, ha nem lépsz, téged is jogilag elővehetnek miatta. Ugyanis az elsősegély nyújtása kötelesség.
2017. ápr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha arról van szó, hogy együtt él valakivel, akinek kiskorú gyermeke van, akkor is először hívjátok ki a mentőket. Ők ellátják és igazolják, ha valóban kábítószert fogyasztott, vagy alkoholt, vagy mindkettőt.

Azzal meg el lehet menni a családvédelmi szolgálathoz, a gyermekvédelmi szolgálathoz segítséget kérni.

Ugyanis fennállhat a kiskorú veszélyeztetése.

2017. ápr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!