Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ha egy sárkány...

Mit jelent ha egy sárkány üldöz álmomban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mostanában elég sokszor álmodom azt, hogy egy nagy sárkány üldöz álmomban. A múlt éjjel azt álmodtam, hogy elmentem bevásárolni és az én kis falucskám lángokba borult, aztán hirtelen elkezdtek kergetni. Futottam amennyire csak birtam, és egyszer csak megjelent egy hatalmas sárkány majd ő követett. Bemenekültem abba a lépcsőházba ahol lakom, de csak a földszintre mentem, ahova mindenki lemenekült. Aztán ez a sárkány nem adta fel, benézett az ablakokon, és addig nem nyugodott amig meg nem talált engem. Nem tudom, hogy álmomban vagy se, de éreztem közbe egy nyomást a tüdömben, minthogyha téglát raktak volna rám miközben fekszek. Végül a felébredésig futottam. Mitől lehet ez? kérlek segitsetek.:(

2017. ápr. 26. 19:52
 1/2 anonim válasza:
A sárkánynak (mint a legtöbb álombéli elemnek) különféle értelmezései vannak álomfejtő könyvekben. De, gondolkodj el az elmúlt napokon, amikor ezek az álmok jelentkeztek. Lefekvés előtt mennyi idővel étkeztél, és milyen mennyiségben? Hiszen sokszor hallja az ember már gyerekként is, hogy közvetlen lefekvés előtt nem szabad sokat enni (inkább semmit= inkább együnk jó egy órával lefekvés előtt), és ennek meg is van a biológiai oka: a hasunk az emésztésre koncentrál, így a szervezet a gyomorba rengeteg vért juttat. Ez okozza azt, hogy álmaink nagyon intenzívekké válnak, hiszen a szervezet nehéz munkát végez, még ha ez elsőre nem is egyértelmű a hétköznapokban ( mert nehéz munka alatt fárasztó munkavégzésre gondolunk elsőre). Továbbá, olvasol vagy találkozol ezeken a napokon olyan elemmel, amiről esetleg sárkányra asszociálsz? Mondjuk (ez csak példa) ránézel a barátod pulcsijára és olyan piros, hogy egy sárkány jutott róla először eszedbe? Mert ebben az esetben akárhányszor ránézel, vagy csak gondolsz a pulcsira előfordulhat, hogy megragad aznapra és álmodsz róla. Mivel az álmaink abból táplálkoznak, amit a nap során tapasztaltunk. Az agy ugyanis ilyenkor nem új dolgokat talál ki, hanem megélt impulzusokat helyez véletlenszerű sorrendbe. Ezen impulzusokhoz társít egy közel egyeztethető képet és kész az álom. Szóval ha végig gondolod, hogy mostanában mi tett rád mély, nem túl kellemes hatást, ami esetleg nem egyszeri, hanem folyamatosan ér azóta, akkor rájöhetsz az álom forrására. Emellett megtanulhatod irányítani bizonyos szintig azt, hogy miről álmodj. De ha szeretnél erről bővebben beszélgetni, írj privát és szívesen segítek kielemezni, hogy mi lehet az álmaid okozója :)
2017. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel visszatérő álomról van szó,valamitől üldöztetve érzed magad.

Meg kellene keresned azt a "sárkányt"!

Talán,önmagadban van,amit úgy is szoktunk hívni,hogy önmarcangolás elkövetett,vagy vélt bűneink,múlasztásaink miatt.

Talán egy gyengeséged ami elől futsz.

Talán,csak társad anyukája,aki őrizni akarja territóriumát gyermeke,és feletted.

2017. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!