Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért is az Assasinok a jófiúk?

Miért is az Assasinok a jófiúk?

Figyelt kérdés
Szóval én úgy látom hogy az Assasinok közel sem olyan jók ahogyan azt el próbálják nekünk adni. Szerintem Altair még igazi Assasin volt hiteles kitűnően kiképezve, bölcs volt és évekig tanulta a szakmát mire valódi mesterré vált. De ami ezután jön az valami katasztrófa. Ezio egy bosszútól fűtött nőcsábász, Edwardot nem is érdekli eleinte hogy kik az assassinok jó pénzért a saját anyját is eltette volna láb alól ráadásul kalóz is mint később kb. Adewale (most hogy allkalmazhattak már az assasinok kalózokat?) Edward body countját már meg sem említem, ártatlan tengerészek tucatjait ölte meg a haszonért. Connor még a saját apját is képes volt megölni. A syndicate-ben Jacob meg egy kvázi bandavezér egy piszkos gengszter egy maffiózó aki el akarja foglalni London utcáit és meg akarja ölni a rosszakat és részéről kész is. A szabadságról allkotott képük is elég érdekes, viszont az az eskü... azt mondja semmi sem igaz, minden megengedett, na most ezt a minden megengedettet mindenki úgy értelmezheti ahogy neki kénye kedve tartja. Lehet hogy ezeket a dolgokat csak én látom így és ha valahol tévednék akkor javítsatok ki, de nekem ez az assasin testvériség mindig egy ilyen fanatikus szekta-ként jött le akik inkább hasonlítanak a terroristákhoz (lásd: Ac Rogue) mint a szabadság harcosaihoz. A templomosok hiába akarják irányítani a világot és elvenni a szabad akaratot, ha ők irányítanak a világot legalább béke lenne stb. Az ő elveik és gondolkodásuk helyesebb és ezt vehette észre Shay Cormac is. Szeretném ha ti érvelnétek ezügyben a csuklyások ellen vagy mellettük.

2017. ápr. 29. 22:37
 1/6 anonim válasza:
100%
Nagyon jól leírtad. Épp ettől jó az egész szerintem, nem fekete-fehér, ahogy az életben sem az semmi. Mit ér az béke amit rabszolgaságban töltesz? Béke az? Edward valóban vet fel kérdéseket, egy senki, lecsúszott fazon hatalmas álmokkal és nulla erkölccsel. Kicsit sántít, hogy míg a többi asszaszin éveken át tanul, addig ő hiphop belerázódik. Ettől függetlenül nagyon jó rész a black flag szerintem. Connor apja felégettette a faluját, ráadásul a főellenség volt. Luke is megölte volna az apját, ha erősebb lett volna. Ettől nem lesz szerintem feketébb egy karakter. Hiába az apja, nem csomagolt neki uzsit meg hordta oviba :D így aztán teljesen meglehet érteni a többi ellenszenv mellett.
2017. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi az okos hozzászólást. Ment a zöld kezecske!
2017. ápr. 29. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ez kb ugyan olyan, hogy a 10 parancsolat egyik pontja a "ne ölj" a keresztes háborúkban meg "isten nevében" öltek.


képmutatás az egész.

2017. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szóval te most azt hiszed, egy különleges hópehely vagy, igaz? :)
2017. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én nem hiszek, hanem tudok dolgokat.

Egyébként minden ember különleges a maga módján:)

2017. ápr. 30. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Az assassinok és templomosok közötti ellentét a filozófiájukra, a gondolkodásmódjukra vezethető vissza. Mind a kettő hasonlóan működik mint a kommunizmus. Papírra vetve jól hangzik, megvalósítva viszont beláthatatlan következményekkel járhat.


A templomosok abban hisznek, hogy az embereket irányítani kell, és hogy valamilyen szinten maga az arctalan tömeg tudat alatt igényli azt hogy vezessék. Valamilyen szinten igazuk van. Vannak jogok amikkel nagyon vissza lehet élni, mint például a szólásszabadság (akit érdekel mire gondolok, az nézze meg a God Bless America című filmet). Vannak dolgok amiket nem szabad a népre bízni és hozzáértő embereknek kell intéznie. A baj csak ott kezdődik, hogy a templomosok a saját kezükben akarják tartani a hatalmat. Hányszor volt annak jó vége, ha valaki kierőszakolta az abszolút hatalmi rendszer kialakítasát és nem saját magát tette meg annak vezetőjének? Viszont szerintem egy szilárd diktatúrával semmi probléma nem lenne, ha az emberek érdekeit nézik, de ez ugye kicsit azért idealista gondolat.


Az assassinok nézete épp ennek az ellenkezője. Ők nem a közösség, hanem az egyén érdekeit tartják szem előtt. Azt, hogy az ember gyakorolhassa a természetes, emberi és polgári jogait, hogy a fennálló rendszer szolgálja őt és ne ő a rendszert. Azonban ennek a "társadalmi" berendezkedésnek is van szélsőséges oldala, ezt nevezzük ugye anarchiának. A túlzott szabadságot is lehet rossz dolgokra használni, ez főleg a kapitalizmusban nyilvánul meg, ami tulajdonképpen arról szól, hogy a gazdaságban az erősebb felemelkedik, a gyengébb elbukik (vagy felvásárolja az erősebb). Mivel az assassinom csoportja elég nagy és azért ők is rendelkeznek azért befolyással, az általuk megteremtett szabad világban a túl nagy szabadsággal simám vissza tudnának élni.


Én inkább a templomosok mellett vagyok, de ezt senki ne értse úgy, hogy Sztálin vagy Hitler a példaképem. A legjobb megoldás szerintem a két fél közötti megegyezés lenne, de az emberi gyarlóságnak hála szerintem erre semelyikük sem lenne képes.


Érdekesség azonban, hogy a valóságban, az igazi templomosok és assassinok között volt egy időszak, amikor megegyeztek egymással és a templomosok segítették az assassinokat. Pedig nagy volt a különbség ott is. A lovagok a nyugati keresztény világ nehéz fegyverzetű elit alakulatát képezték, míg az assassinok az arab, muszlim területek besurranó gyilkosai voltak.


Egy szó mint szász. Nem az emberek által megalkotott és követett gondolkodásmódok a rosszak, hanem maguk az emberek. Akármelyik félt is nézzük.

2018. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!