Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy kis probléma a kerdes...

Van egy kis probléma a kerdes az hogy csak velem van a gond?

Figyelt kérdés
Szoval 14 eves lany 178 centi 60 kilo vagyok van par fiu osztalytarsam akik baszogatnak hogy kover , csunya vagyok es mar elegge szarul esik es nemtudok mit csinalni... Megoldas?
2017. máj. 4. 21:19
 1/2 anonim válasza:
Szerintem csak tetszel nekik csak ugye még nem nőttek fel hogy merjenek valami komolyat mondani
2017. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Megoldás? Mint minden kritika esetén az, hogy objektíven megvizsgálod a kritika tárgyát, és érzelmi helyett racionális módon reagálsz rá. Megnézed, hogy az azonos korú és azonos magasságú lányok közül hányan rendelkeznek kisebb, illetve nagyobb súllyal. Lásd: [link]


Kitöltve az adataiddal az jön ki, hogy a BMI százalékos értéked 43. Ez azt jelenti, hogy a veled egyidős, ugyanolyan magas lányok 43%-a nálad kisebb, az 57%-a nálad nagyobb súlyúak. 10 és 75 között az érték megfelelő tápláltságot jelent. Az átlag a te korodban, a te magasságoddal 61-62 kg körül van, ehhez képest a súlyod 1-2 kg-al alacsonyabb.


Tehát ha az osztálytársaid azzal cukkolnak, hogy kövér vagy, azot maximum megmosolyogni kell, vagy el lehet intézni egy vállrándítással.


Hogy csúnya vagy-e, az ettől független kérdés. A szépség esztétikai kérdés, aminek csak egyik tényezője a testsúly, sokkal többet számít az ápoltság, a különböző testrészek – főleg az arc egyes részeinek – arányai, de akár az öltözködés is. Ezt így látatlanul nem áll módunkban megítélni, de nem is szükséges. Nota bene a szépség az embernek csak egy tulajdonsága, és még csak nem is a legfontosabb.


Ha a többség csúfol, annak nem feltétlenül az az oka, amivel csúfolnak. Erősen valószínű, hogy nem a testsúlyoddal, vagy a kinézeteddel van a valódi gond.


Bár férfi vagyok, így bizonyára kicsit máshogy viszonyulok a dologhoz, de én soha nem voltam szép. Nem voltam kigyúrt, nem voltam divatos. De az élet kompenzál, cserében igen erős mentális képességeket – intelligenciát – kaptam, a humorérzékem is jó, kellően empatikus is vagyok. Nota bene mindig is megtaláltam azt a társat, akivel hosszútávon együtt tudtam maradni, olyan társat, aki azért szeret, amilyen vagyok. Minden közösségben valahogy sikerült központi figurává válnom, a legtöbb ember kedvelt, voltak és vannak igazi barátaim. És ez bizony nem a szépségen, vagy a testsúlyon múlik.


De ismerek olyan lányt, akinek komoly súlyfeleslege van. De életvidám, humoros, kedves, így ha eszembe jut az illető, a sok tulajdonság közül valahol nincs az első háromban az, hogy „ja, amúgy joggal mondható rá, hogy kövér”.

2017. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!