Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most ebben a történetben...

Most ebben a történetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A minap jött hozzánk egy végrehajtó,hozzáteszem a buszon a fiamat megbüntették mert ment két megállót,beengedtem hogy ne a lépcsőházba csinálja a feszkót a 30kg os végrehajtó,erre ott szaladgált a lakásomban mint egy mérgezett egér irkált firkált,pedig felszólitottam,hogy itt én vagyok otthon az én területem ő itt veszélyben lehet ha akarom,(hozzáteszem nem vagyok egy bizalom gerjesztő a 140kg al) erre ő ezt is viszi azt is viszi,mondom fiam te itt ami az enyém abból semmit nem viszel mert eltöröm kezed lábad,de ő irkált,mondom jó ráér ez a dolga végülis,kérdem tőle menyi a gyerek sara az utazásért? Azt mondja 180 000ft mondom neked elgurult a pirulád? Azt mondja a bejajtási költség dobta meg,mondom jó ne vicceskedj akkor ballagj haza nem vagyok milliomos,ne fárasz. Erre pattogott nem értet pedig magyarul beszéltem,gondoltam megviccelem,mondom meddig akarsz itt lábatlankodni? Vagy segitsek távozni? Azt mondja neki jóga van ehhez,mondom a fiamnak Zsolti hozd ide a baltát a spejzból majd én embert faragok belőle ha a szüleinek nem sikerült,pedig viccnek szántam,de ő komolyan vette a bejárati plexi üvegen átugrott ami ripityára tört,az ajtót feltépve távozott,mondjuk azóta nem jelentkezett,de most a zárcsináltatást kifogja kifizetni mert a lakatos 43 rugót kért azért amit ez a szerencsétlen félnotás okozott,most én hogy hajtsam be rajta ezt az összeget? Köszi a segitséget!
2017. máj. 10. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezve hogy ez tényleg így történt és nem kitaláció:


Nem szándékosan okozott kárt így nem fogod tudni behajtani rajta. A 180 ezres tartozás pedig teljesen reális, amennyiben úgy lett kezelni heteken át hogy majd úgyis elévül és nem fizettek semmit. Kis tartozásra is többször annyi eljárási díj és egyéb költség kerül rá a késedelmi kamat mellett. Jobb nem húzni vele az időt, mert egyre több lesz, kevesebb sosem.

2017. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha most azt hiszed, hogy a dolog ezzel el van intézve, nagyon tévedsz. Két dolog történhet:


- legközelebb rendőrökkel megy vissza a végrehajtó, majd fenyegesd meg őket is baltával, meglátod mi lesz,

- ha nem tudják behajtani a tartozást várnak még egy kicsit, amíg az összeg eléri a milliós nagyságrendet és ráterhelik az ingatlanodra, kell ez neked?


Jobban jársz, ha kifizeted a tartozát, ha nem tudod egyben kérhetsz részletfizetést is, mert amíg nem lépsz az összeg minden nappal több lesz.

2017. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell milliós összeg hozzá. Ha van ingatlan a neveden és más módon nem tudják behajtani, pár tízezerért ha nem is, de egy-kétszázer forintért már simán ráteszik a jelzálogjogot.
2017. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!