Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha biciklizés közben rajtam...

Ha biciklizés közben rajtam van a karóra és a csodálatos ceglédi rázkódó utak miatt eléggé rázkódik az óra is, attól lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Új óra, nem is nagyon olcsó, és féltem, ezért kérdezem.

Meg gondolom mivel ez egy mechanikus eszköz, sok fogaskerék meg egyéb finom szerkezet van benne, ezért nem tesz jót neki ha szétrázkódik, de azért kíváncsi vagyok az itteni véleményekre. :)

(Lehet hogy nem számít semmit sem a kérdés szempontjából, de Seiko SNA695.)



2017. máj. 11. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez egy rohadt jó óra. :D Jó ízlésed van. Elég komoly ahhoz, hogy ki kell bírnia ennyi rázkódást.
2017. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a választ is! :D

Akkor jó, ha kibírja, csak még nincs egy hetes, és óvatoskodom. :)

2017. máj. 11. 20:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Fölösleges. Én igazi órab*zi srác vagyok :D, amióta először fölvettem, nem vettem le, kb 5 éve, mindig rajtam van, alvás, zuhanyás, edzés közben is, éjjel-nappal, és semmi baja nincs, pedig nem sport óra, hanem a tiédhez hasonló inkább elegáns.

10.000.- 15.000. forinton felül azért már az olcsóbb órák is már bírják a napi strapát.

2017. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az kemény, tiszta még a csuklód? :D

Milyen órád van egyébként? :)

Most már elkezdett érdekelni. :D

2017. máj. 11. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze, h tiszta :D, nincs ránőve az óra, bármilyen karórát csak úgy szabad hordani, hogy a mutatóujjadat be tudd dugni a szíj alá, annál szorosabban nem. Főleg igaz ez a fémszíjasokra, mert ott ennek nem csak higiénés oka van, hanem ha túl feszes a szíj, egy hirtelen csuklómozdulattól elpattanhat a drót, amivel össze vannak fűzve az elemei, és szétesik a szíj.


Amúgy magát a szíjat is időről-időre kicsatolom a zuhany alatt, és kívül-belül lemosom samponnal. A csat belsejét is, ami tényleg elkoszosul egy idő után.


Amúgy ránézésre megszólalásig olyan órám van mint a tiéd, de az enyém egy Casio Edifice, nem is olcsó. :D

2017. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

most nézem, kb egy árkategóriás lehet a tiéddel


mondjuk engem nem az ára érdekel, hanem hogy a dizájn passzoljon hozzám :D

2017. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Aha, ez is szép óra. :D

A szíjban egyébként csapszegek vannak (vagy mi a nyavalyának hívják), nem drót, az nemigen tud elpattanni, de így érzésre 3 szemet vettem ki belőle mikor megkaptam, mert elég laza volt, és jól éreztem, mert befér a mutatóujjam alá. :D

2017. máj. 11. 23:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem tudom hirtelen, hogy minek hívják, de el tud pattanni, hidd el, nekem pattant már el egyszer. Mondjuk, mivel nem szoros a tiéd se, nem fog.


Egy hetes, és kaptad... hm... na, lefogadom hogy ballagási ajándék volt;) eltaláltam? :D

2017. máj. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen. :3
2017. máj. 12. 08:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok az órához, sok sikert az érettségihez, és az órádnak ki kell bírnia a rázkódást!
2017. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!