Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem hissz senki a...

Valaszokkerdesek kérdése:

Miért nem hissz senki a túlvilágban, amikor olyan dolgok vannak, hogy Univerzum, azt se tudjuk, hogy hogy születet, vagy, hogy mi volt elötte?

Figyelt kérdés
2017. máj. 12. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
mert ostobak, szaz szazalek hogy lesz vmi a halal utan a kerdes mar csak az hogy pontosan mi lesz???
2017. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én még a Star Wars féle erő elméletet sem vetem félre, nem biztos, hogy olyan formában létezik, de valami összetartja az Univerzumot
2017. máj. 12. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
hat nem tudom a star warst sose lattam meg egy reszt se belole, egy biztos felfoghatatlan ez az egesz.
2017. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem aki spirituálisan felvilágosodik, elszakad a földi vágyaktól, kísértésektől, az kapcsolatba tud lépni, valami nagyobb dologgal, ami már az un. Létezés elöttről való
2017. máj. 12. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:
A tulvilágot tudod, hogy hogy jött létre? Vagy Istent tudod, hogy hogy jött létre? Na ugye, hogy nem. Ugyanolyan hülyeség azt hinni, hogy Isten, vagy a tulvilág a semmiből keletkezett, mint azt, hogy az univerzum keletkezett a semmiből.
2017. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy
2017. máj. 12. 23:18
 7/9 2*Sü ***** válasza:

> Miért nem hissz senki a túlvilágban


Sokféle vallás van, sok-sok követővel, akik hisznek valamiféle túlvilágban. Van, aki abban hisz, hogy a mennyországba, vagy a pokolra kerül, van aki a reinkarnációban hisz – annak a túlvilági szakaszának történéseiben –, de még olyan is akad, aki a Valhallában, vagy az örök vadászmezőkben. Bár az az igazság, hogy a legtöbb vallásos embernek nagyon homályos, vagy nagyon profán értelmezésű túlvilágképe van. Például a kereszténység túlvilágképe – ha valaki jobban belegondol – számos belső ellentmondást hordoz abban a formában, ahogy a legtöbb elképzeli. Persze az emberek többsége nem szokott jobban belegondolni. A Bibliából nagyon sok minden nem derül ki a túlvilág mibenlétéről. (Teológiai viták folytak egy időben például arról, hogy a mennyország és a pokol, az helyet jelent, vagy állapotot. Persze ahogy felfedeztük a világűrt, meg a Földet, ez utóbbi álláspont vált elfogadottá.) Sok olyan keresztény van, aki szimbolikusabb formában értelmezi a pokol és mennyország szavakat.


Persze vannak szép számmal ateisták, materialisták. Ők is hisznek valamiféle túlvilágban, hogy az ember teste elenyészik – ahogy a vallások szerint is –, az ember tudata megszűnik, és ha van valami, ami fennmarad, az az a hatás, amit a többi emberre gyakorolt. Ha úgy vesszük kissé szimbolikusabb értelmezésben ez az ember szellemiségének a továbbélése mondjuk a gyerekeiben, az őt túlélő emberekben.


> amikor olyan dolgok vannak, hogy Univerzum, azt se tudjuk, hogy hogy születet, vagy, hogy mi volt elötte?


A két mondatrész között nincs logikai összefüggés. Ez kicsit olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért nem hiszi el senki, hogy az uborkák kékek, mikor mi csak a látható spektrum színeit látjuk, nem látjuk az infravörös vagy UV fényt, se a röntgensugarakat. Mi köze a kettőnek egymáshoz?

2017. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miért nem hissz senki a túlvilágban"

Ez alapból baromság, hisz' egy csomóan hisznek benne.


Hogy sokan miért nem hisznek benne? Mert attól, hogy nem ismerjük az Univerzum keletkezésének minden részletét, még nem kell, hogy bármilyen kitalált történetben higgyünk. Miért nem az Alienben hiszel? Vagy a Micimackóban? Miért PONT a Biblia által kitalált túlvilág lenne a valódi?


Én speciel agnosztikus vagyok - ha nem tudod, mit jelent, nagy vonalakban annyit, hogy majd hiszem ha látom. Istent is elhiszem, amint látok rá bizonyítékot. Vagy a Nagy Spagetti Szörnyet, vagy Darth Vadert. Amíg csak találgatunk, addig nem fogok jobban hinni az egyik teóriában, mint a másikban.

2017. máj. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Világos
2017. máj. 13. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!