Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Telekom telefonos adategyeztet...

Telekom telefonos adategyeztetéshez szükséges a bankkártya számának megadása?

Figyelt kérdés

Tegnap interneten adategyezertettem a telefonszámomat, kiírta, hogy rendben, pár nap múlva sms-ben kapok értesítést. Ma egy pasas felhívott, azt mondta a telekomtól, hogy adategyeztetés miatt szükséges lenne az adataimra, mondtam neki, hogy én már tegnap megcsináltam online, erre ő mondta, hogy ő úgy látja, hogy nem. Erre kérdezgette az adataimat, majd megkért, hogy a bankkártyámon szereplő számot adjam meg. Mondtam neki, hogy mivel azzal vásárolni lehet, így nem adom meg, erre erősködött, én meg nem adtam meg, mivel szerintem a telekomnak semmi köze az én bankkártyámhoz. Azt mondta, még később visszahív ez ügyben. Én úgy vagyok vele, hogy nem fogom kiadni a bankkártyám számát.

Most valóban kell a bankkártya száma vagy pedig ez valami csalás?


2017. máj. 13. 12:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Privát számról hívtak.
2017. máj. 13. 12:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add meg, semmi szüksége a Telekomnak a bankártya adataidra, jó eséllyel csaló az illető, így akar az adataidhoz jutni.
2017. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyél már ennél magabiztosabb. Telefonon sem, meg személyesen sem adom meg a bankkártya-adataimat.

Még csak ki sem adom a kezemből, mert képtelenség visszaszerezni a pénzt, amit így le tudnak gombolni.

A hitelkártya már más téma.


Jól tetted, hogy nem adtad meg. Legközelebb üvöltsd le a fejét, ha telefonban ilyet kér bárki.

2017. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ma egy pasas felhívott, azt mondta a telekomtól"

Miért nem mondtad neki, hogy te is a Telekomtól vagy és szükséged van az adataira? Telefonban bárki azt hazudik amit akar.

2017. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a Telekomot és meséld el nekik a történetet, hogy hivatalos közleményt adjanak az ilyen és hasonló esetekkel kapcsolatban, hogy csalás.


Így talán a hiszékeny ügyfelekhez is eljut az infó. Egyébként a Telekom az ilyen esetekben, ha csalás áldozata lett az ügyfél, csak együttérez, pénzt nem térít vissza, tóbb okból:

- nem tehet arról, hogy csalók visszaélnek a Telekom nevével

- arról sem tehet, hogy az ügyfél bedől a csalásnak, nem tartozik felelősséggel az ember döntései iránt

2017. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű csaló volt, jó hogy nem adtad meg neki a bankkártyád számát! Az adategyeztetéshez csak a telefonszámod meg a személyid száma kell. Ráadásul ők nem keresnek téged, neked kell intézni. Ha nem csináltad volna meg, akkor sem hívnának fel emiatt! A Telekomtól csak akkor hívnak, amikor rád akarnak sózni egy "jobb ajánlatot", ami minden esetben újabb hűségidő aláírásával jár. :D
2017. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!