Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com on ha ingyenes...

Booking.com on ha ingyenes lemondás van és előleg fizetés nem szükséges, akkor miért kell megadni a bankkártya adatokat a szállás fenntartásához?

Figyelt kérdés
2016. márc. 19. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ingyenes lemondásnak van határideje. Ha ezt túl léped, akkor le tudják vonni a pénzt.

Ez így korrekt, mert nem lenne fair a szállodákkal szemben az, ha valaki szállást foglal, és az utolsó nap mondja le. Így az adott szállás üresen fog állni. Ezért van lemondási idő, ami után még odatudják adni másnak a szállást.

2016. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

Nos, én továbbmegyek:

2 napja foglaltam a booking.com-on, DIREKT olyan szállásnál, ahol ingyenes a lemondás (az utolsó napig) és fizetés a helyszínen készpénzben.

A foglalásnál megadtam az érvényes webkártyám adatait, melyet nem fogadott el, kérte a kártyám adatait, CVC kód nélkül, azzal a címszóval, hogy az ELLENŐRZÉSHEZ kell.

Megadtam, továbbengedett a foglaláson, megtörtént a foglalás, majd kaptam egy olyan értesítést, hogy a szállás a bankszámlámon BÁRMIKOR zárolhat, elkülöníthet pénzt.


" Ezúttal szeretnénk bővebben tájékoztatni a hitelkártyák előzetes zárolásáról.


Az előzetes zárolás ugyanúgy történik, mint minden más számlaterhelés. Annyi az eltérés, hogy a hitelkártyán nem jelentkezik terhelés, hanem a szálláshely ideiglenesen 'elkülönít' egy bizonyos összeget, amely felett a zárolás feloldása után újra a kártyatulajdonos rendelkezhet. A zárolás tényleges időtartama a szálláshelytől és a hitelkártyát kibocsátó intézettől függ.


Ezzel a kártyatulajdonost azonosító gyakorlattal győződik meg sok szálláshely a hitelkártya érvényességéről. Legtöbbször a szállás az első éjszaka árát zárolja a hitelkártyán, de nagyobb összeget, így a foglalás teljes árát is zárolhatja.

...

• Az előzetes zárolás nem terhelés, hanem egy bizonyos összeg ideiglenes 'elkülönítése'

• Előfordulhat, hogy az 'elkülönítés' függőben lévő tranzakcióként jelenik meg számlakivonatán

• Az előzetes zárolás feloldását követően (általában 5 munkanap) az összeg felett a kártyatulajdonos szabadon rendelkezik. Ez az időszak a kártyát kibocsátó banktól függően hosszabb is lehet."


No, hát én ezen erősen kiakadtam, ugyanis úgy érzem, félrevezettek, becsaptak. Az ellenőrzés az én fogalmaim szerint nem azonos azzal, hogy Zárolnak.

Egyáltalán nem adtam engedélyt arra, hogy leterheljék a számlámat.

pl. most 30 ezer ft van a számlámon, a szállás teljes ára 30 ezer ft, ezért jelen esetben előfordulhat, hogy a TELJES összeget zárolják és én ott állok egy közértben és égek, mert nem tudok a kártyáról fizetni, ha épp akkor jutott eszébe a szállásnak zárolni!


Ha ezt FOGLALÁS ELŐTT leírják, akkor vagy vállalom a kockázatot vagy nem foglalok, de így...?

Nem tudom, miért nem lehet másféle rendszert bevezetni: pl. előleg fizetése kártyás vásárlással, mondjuk 5 ezer ft. Ha nem megy a vendég, bukja az 5 ezret, ha megy, akkor meg leszámítják. Simán lehetne ilyen feltétel mindenkire egyöntetűen vonatkoztatva.


De így...! Erősen fontolgatom a Fogyasztóvédelmet...

2016. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Fogyasztóvédelemmel semmire sem mennél, a feltételek a foglalás előtt is ismertek és egyébként mindenhol ez a gyakorlat, amivel persze én sem értek egyet. Én már jártam úgy, hogy az érkezés előtti nap zárolták a teljes összeget, amikor becsekkoltam újra zárolták a teljes összeget, amikor ténylegesen fizettem ismét zárolták, tehát háromszoros fedezet kellett. Ha nem lett volna annyi pénz, akkor nem tudom mi van. A kártyatársaságok helyében én sem engedném meg ezt a szállodáknak, hogy a kártyákkal garázdálkodjanak.
2016. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát én elolvastam még egyszer a Szerződési feltételeket, de ott bizony szó nincsen arról, hogy akár 5 napra is zárolhatják a kártyán lévő összeget (esetemben a teljes összeget). Ezt az ügyfélszolgálat írta nekem, amikor nehezményeztem, hogy az ellenőrzés az szerintem nem azonos a zárolással.


Az is roppant érdekes lenne, ha megkapom hó elején a pénzeimet, a szállás zárol, én meg nem tudom a NAV-nak elutalni a vállalkozói adómat emiatt...

Ha én ezt tudom, becs szóra nem foglalok.


A Te esetedet meg nem is értem: 3x zároltak? Miért, mire fel?

És ha nincs rajta fedezet, akkor kiadják a szállást, miközben én beírtam, hogy készpénzben kívánok fizetni?

És nem hazai szállásról van szó, hanem külföldről....

2016. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Velem ez Londonban történt, szerintem egyszerűen túl buzgó volt a recepciós. Hiába választod a kp-s fizetést, ha nem tudnak zárolni, előfordulhat, hogy törlik a foglalást.

Én egyénként az utóbbi időnem igyekszem olyan szállást foglalni, ahol eleve nem kérnek kártyaadatokat, a bookingon van is erre egy szűrő.

A másik dolog meg, hogy igazából erre jó egy hitelkártya jó nagy kerettel, amiről nyugodtan zárolgathatnak.

2016. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pedig tudnod kellett volna a zarolasròl a foglalàs előtt! Minden szàllàsnàl az egyèb infok rèszben benne van. Ès nem a booking.com zarol, hanem a hotel. A zarolast feloldjàk ha megerkezel es fizetsz, vagy ha megadott időig lemondod.
2016. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%

mi 30 napra zároljuk. egyébként meg többek között az ilyen magyarok miatt van szükség erre, akik össze vissza foglalgatnak, aztán meg a meg nem jelenésükkel megkárosítják a szálláshelyet.


gondolj már bele hányan érkeznének meg, ha nem kellene kártyagaranciát megadni. arra nem venné a fáradságot a drága vendég, hogy törölje a foglalását.


gondolom ezzel is újat mondok, de nem kell sem pin kód sem cvc szám sem pedig maga a kártya a terheléséhez. előengedélyezéshez pedig pláne nem.

2016. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-esnek

"többek között az ilyen magyarok miatt van szükség erre, akik össze vissza foglalgatnak, aztán meg a meg nem jelenésükkel megkárosítják a szálláshelyet. "


2-es vagyok és vagy nem olvastad el, amit írtam, vagy nem tudom, mi történt, de itt sem a kérdező, sem én, sem más hozzászóló nem is beszélt lemondásról. Senkinek nem az a problémája, hogy le akarja mondani és nem akar fizetni. Nekem sem. Mindössze azt nehezményezem, hogy anélkül, hogy tudnám, mikor, egyszer csak zárolhatják a számlámat.

Nem akarom lemondani. Sőt, ha elolvastad a hozzászólásomat, akkor azt írtam, hogy akár azt is el tudnám képzelni, hogy előre befizet az ember x összeget én 5 ezret írtam, de lehetne 10 is (akár utalással, akár kártyás vásárlással), és ha nem megy, akkor bukja azt az összeget. Nyilván mindenki jobban meggondolná...

2016. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

5-ösnek:

"Én egyénként az utóbbi időnem igyekszem olyan szállást foglalni, ahol eleve nem kérnek kártyaadatokat, a bookingon van is erre egy szűrő. "


Megkérhetlek, hogy elmagyarázd, merre találom ezt, mert kerestem, de nem lelem :-) 2-es vagyok még mindig.


A szállodánál ennyi van: Feltételek: ingyenes lemondás, Fizessen később és reggeli)


Szobatípus

Ár 3 éjszakára

Feltételek Szobák száma Foglalás



Azonnali visszaigazolás



Standard szoba kétszemélyes ággyal

légkondicionálás Privát fürdőszoba síkképernyős TV Ingyenes WiFi Nézze meg

끉Ágyak: 1 kétszemélyes, 1 emeletes ágy.

Nagyon keresett!

Az árakat szobánként 3 éjszakára tüntetjük fel

Az ár tartalmazza: 10 % ÁFA


Vendégek maximális száma: 2.


Okos Ajánlat

Kiváló ár-érték arány a kiválasztott dátumokon.

HUF 32 575 HUF 30 715


Mai

Okos Ajánlat


• INGYENES lemondás 2016. ápr. 16. 18:00 előtt

•FIZESSEN KÉSŐBB - előrefizetés sem szükséges

• reggeli HUF 1 400

2016. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Van néhàny hotel ahol ez van feltüntetve nagy zöld betűvel: "Hitelkàrtya nelkül is foglalhat"


Nagyon keves az ilyen hely. Egy-kèt osztràk gasthof ilyen, meg nèmeteknèl lattam ilyet. Angol, amerikai, tavol keletnél sehol. Ha neg valami kelet eus orszàgba mesz, szinte biztos a zàrolàs, mert ismerik a mentalitàst. Nekem Pragàban, Varsòban, Pozsonyban is zàroltak. Londonban csak 1-szer. Ausztriaban meg soha.

2016. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!