Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyik osztálytársam cigizik....

Egyik osztálytársam cigizik. Hogy mondjam el a tanárnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy ebédnél odajött egy osztálytársam és elmondta, hogy cigizik az egyik lány osztálytársam, de ezt ő csak egy barátnőjétől tudta meg és kérte, hogy ne mondjuk el senkinek. Bár egyértelmű, hogy szólok a tanárnak, mert titokban cigizik. Véleményt, tippeket, tanácsokat várok.

2017. máj. 16. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Ne mondd meg a tanárnak. Próbáljatok beszélni vele róla, valószínűleg olyan barátai vannak, akiktől átvette, de ti ebben a tekintetben sokkal nagyobb hatással tudtok rá lenni, mint a tanár. Az biztos, hogy valakinek tönkretenni az elkövetkező pár hetét, amiért valami baromságot csinál, nem túl elegáns dolog.
2017. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem, hogyan mondjam el? Nem azt,hogy ne mondjam.
2017. máj. 16. 13:00
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Akkor erre is egy válasz; sehogy. :D
2017. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint te sem láttad, az osztálytársad meg csak a barátnőjétől tudta meg és ő sem látta...

Tipikus esete a rémhírterjesztésnek!

De ha neked egyértelmű, hogy szólsz a tanárnak, hát tedd!

Normális tanár megkérdezi, láttad-e?

Te maradsz a slamasztikában és meg is érdemled...

2017. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Beszéltem a tanárral. Azt mondta, hogy jól tettem, hogy szóltam és nagyon hálás. Majd körülszaglássza az illetőt, és senkinek sem mondja el, hogy kitől tudja. Nagyon kedves, tapasztalt hölgy, aki abban a korban van, hogy már tudja, hogy nem éri meg eltitkolni a cigizést, mert tüdőrák lesz a vége! És én felnőtt (itt nem a 18+os emberekre gondolok, hanem azokra, akik értelmileg is érettek) emberektől vártam/várok válaszokat!

2017. máj. 16. 13:11
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Neked az 1950-es években kellett volna felnőttnek lenned! Mint besúgó, nagy karriert futhattál volna be. Ritka rosszindulatú ember vagy, kérdező!

Miért akarod elmondani?

Tudod mit? Mondd el és meg fogsz lepődni: ha nem iskolában csinálja, akkor a tanár SEMMIT nem fog tenni. Ha nagyon akar, esetleg szól a szülőknek.

De a tanárnak valószínűleg több realitásérzéke van, és pletyka (árulkodás, besúgás) alapján nem mond el ilyesmit. Mert bizony nem ugyanaz, hogy a tanár maga látta, vagy egy gyerek (nem is tanár kollégája!) mondta neki. Aki saját maga szintén nem látta, csak az osztálytársától tudja, aki szintén nem látta, csak a barátnője mondta neki.

Ha ennyi emberen megy át az információ, akkor felnőtt ember eleve óvatosan jár el: nem lehet tudni ki mit tett hozzá, mit torzított el benne. Egyáltalán van-a alapja, vagy szimpla rágalom.

2017. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem az fogja megakadályozni a cigizésben, hogy te beköpöd. Én mint felnőtt ember csupán ezt próbáltam megértetni veled. És ezzel, hogy az osztálytársad felett hatalmaskodsz, csak a saját fontoskodási vágyadat éled ki. Ha komolyan érdeked, hogy hagyja abba a cigizést, beszélj vele róla. Nem fogod érdekelni, de hátha értékelni fogja a törődést, és megfontolja. Azzal, hogy beköpöd a tanárnak és fontoskodsz, hogy bajba sodord, csak kitolsz vele, és ugyanúgy fog cigizni, csak lehet, hogy megverik otthon, vagy nem találkozhat a barátaival, vagy büntetésben lesz. Nem ismered a szüleit. Remélem, normális tanárod van, és egy sima beszélgetésen kívül nem fog más történni. De beköpni valakit mindenhogyan aljasság.
2017. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem akkor éltem!:p


Az a tanár teljesen megbízik bennem. Nem is tudom, hogy mondjam, inkább baráti kapcsolathoz közelítünk, mint tanár-gyerekhez. Vele sokkal jobban megvagyok, mint a többiekkel.

2017. máj. 16. 13:33
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Te lehetsz a kedvenc negyedikese. :D Figyi, fontosnak tartom, hogy legyen gerinc az emberben, de nem segítettél a lányon azzal, hogy megmondtad a tanárnak. Máskor először tőle kérdezd, és vele próbáld megoldani, és ne beköpd sutyiban. Sokkal jobb embernek fogod érezni magadat, mert sokkal jobb ember is leszel.
2017. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a célom, hogy beköpjem. Most az egészsége múlik rajta és minél hamarabb le kell szoknia!
2017. máj. 16. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!