Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Házi feladat! Lent!?

Házi feladat! Lent!?

Figyelt kérdés

A feladat hogy írjunk min. 10 mondatos fogalmazást, a témája az hogy van Móricz Zsigmondnak a Hét krajcár című meséje, és abban a koldus bőrébe bújva kell egy fogalmazást írni. Segítenétek?

Értelmes válaszokat Köszi!!



2017. máj. 18. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt a történet, most nem olvastam el:

[link]


De például jellemezhetnéd a koldus szemszögéből a másik embereknek a ruháját, hogy "Hát, az én ruhámhoz képest az övé teljesen díszes, nem szakadt, vadi újnak látszik". Meg hogy pl mit gondol, hogy pl kigondolja, hogy "Ott van az az emberke, oda kéne menni hozzá, hátha ad nekem némi kis alamizsnát" vagy mi az. Meg hogy pl esetleg gondolhatja azt is a koldus, hogy "Hú de hideg szél fúj, jó lenne úgy bent egy meleg szobában teázgatni, mint gyermekkoromban". Vagy pl arra gondol, hogy elővesz egy könnycseppet és letörli a szemét; vagy pl arra gondol, hogy meg kéne hajolni és levenni a szakadt kalapját, de pl fáj a háta, mert valami tök kényelmetlen helyen , pl egy lépcsőn aludt. Vagy gondolhatja, hogy "Kéne már egy új cipő nekem is, valami olyasmi, mint neki van"; és akkor ránéz egy kicsit távolabb lévő emberre. Vagy felkap egy újságot, amit fúj a szél, és beleolvas.

2017. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*Szóval közvetítsd a gondolatait, érzelmeit, akár E/3, akár E/1-ben. Miket érez a lelkével, és miket érez fizikailag; vagy pl irigy-e másokra; vagy dicsér másokat, vagy ilyesmiket is lehetne pl szerintem.
2017. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Ja várj,bocsesz, inkább E/1, képzeld magad a koldus helyébe, szerepébe. Játssz el a fantáziáddal, hogy pl te mész oda, és akkor pl ő azt mondja, hogy, te ebből őt gondolod valamilyennek, pl nagylelkűnek, vagy irigynek, vagy mittudomén.
2017. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!