Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kiabálnak velünk és...

Miért kiabálnak velünk és fenyegetőznek? Nem is vagyunk testvérek.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nemrég kiderült, hogy adoptáltak, szóval a "szüleim" nem is az igazi szüleim. Valahol mindig is sejtettem, de akkor vált teljesen biztossá, amikor DNS-vizsgálatot csináltattam. Nem tudják, hogy tudom, kivéve a "bátyámat", aki igazából nem is a bátyám. Két év van köztünk, szinte együtt nőttünk fel. Amikor megkaptam a vizsgálat eredményeit, teljesen padlóra kerültem és éjjel átjött hozzám a "bátyám" és hát lefeküdtünk - igazából így visszagondolva tudat alatt valahogy mindig is odavoltam érte, csakhát ugye akkor még abban a hitben éltem, hogy a testvérem. Egyáltalán nem bántuk, a dolgot mivel semmiféle vérségi kapcsolat nincs köztünk. Az egyik ilyen éjszakán azt hittek, hogy a "szüleink" már alszanak. Aztán egyszercsak benyitottak és iszonyú nagy hiszti lett az egészből. Azzal fenyegetőztek, hogy elintézik, hogy soha többé ne lássuk egymást. Szerintetek miért? Nem is vagyunk testvérek és ezt ők is tudják, csak egy hajszál választott el attól, hogy az arcukba mondjam...17é.L

2017. máj. 18. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szégyelld magad! Ennyi a véleményem.
2017. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért is kéne szégyellnem magam? Szerintem akkor kéne, ha tényleg a testvérem lenne.
2017. máj. 18. 16:53
 3/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Nézzük elsőnek a dolog történelmi, és biológiai aspektusát. Régen az uralkodó családoknál fontos volt a vérvonal, a vérvonal tisztasága, mert nagyon sok olyan dologról gondolták azt, hogy a vérrel öröklődik, ami valójában nem, vagy nem olyan egyszerűen, mint gondolták. Pont ezért gyakori volt a vérfertőzés, testvérházasság, stb… Persze az utódokon néhány generáció után jelentkeztek ennek a tünetei. Később pont ez a jelenség adott alapot, hogy kicsit körbejárják a témát, meg is találták a probléma okát, és ma már törvény is tiltja például a szűk vér szerinti rokonságon belüli házasságot.


De ez csak egy aspektus, és nem a legfontosabb. A család a társadalom legfontosabb építőeleme. Ez viszont az emberi kapcsolatokra, felelősségekre, kötelességekre épül, a DNS kérdése csak másodlagos. Nota bene a féltestvérek is ugyanúgy testvérek. Mert ami igazán számít, hogy a szüleid voltak azok, akik etettek, ruháztak, ők vittek orvoshoz, tőlük kaptál ajándékot, egy csomó dolgot tőlük tanultál meg, rengeteg áldozatot hoztak érted, amit 17 évesen még lehet, hogy nem fogsz fel, de ettől az még nem lesz kevesebb. Ettől a szüleid, és nem attól, hogy mennyi közös gén van a DNS-etekben. A családon belül a testvérek kapcsolata is fontos, illetve a gyerekek kapcsolata a szülőkkel a későbbiekben, főleg, mikor a szülők a gyerekek segítségére szorulnak. És megint hangsúlyozom, ez nem DNS kérdése, hanem kvázi a legerősebb szövetségi rendszer kérdése. A szüleid a szüleid, és a testvéred a testvéred, bármilyen kromoszómák is legyenek a sejtjeidben.


Hogy szégyelld magad? Nem, ezt talán így nem mondanám. Csak ostoba voltál, pedig 17 évesen lassan érdemes lenne gondolkodásra használni azt, ami a koponyádban van. Mert most sem a szülők reakciójának az igazi okát keresed – amit lehet ők sem tudnak tudatosan, csak érzik –, hanem azt, hogy miért neked van igazad. Igazából most sem gondolkodsz róla igazán, pont meg akarod úszni, hogy elgondolkodván megérts mások álláspontját.


Lefeküdtél egy fiúval – most akár el is tekinthetünk attól, hogy közösek-e a szüleitek –, csak mert nem bántad. Most vagy azért van min elgondolkodnod, hogy mennyire nem kötöd össze – vagy nem érted – a párkapcsolat lényegét, a szexualitás párkapcsolati kizárólagosságának okát, hogy az egymástól független társadalmak többségében miért van monogámia. Teljesen leválasztod a párkapcsolatról a szexet, ami sok jót nem jelent, mert így bárkivel összefekszel, aki per-pillanat egy kicsit vonzó. Oké, csak ez aztán nem szokott egy kiegyensúlyozott, stabil párkapcsolathoz, családhoz vezetni a későbbiekben sem, akkor sem, ha már erre vágynál, mert minél inkább ezt az utat járod, annál inkább válsz képtelenné a párkapcsolat valódi természetének elfogadására, annak nehézségeinek, terheinek felvállalására. Nem beszélve, hogy – akár jogos, akár nem – mennyire negatív egy ilyen lány megítélése.


Vagy ha nem választod el az érzelmi kötődést a szextől, akkor meg nem gondolsz bele abba, hogy mi ennek a „testvérkapcsolatnak” a jövője. Együtt fogtok járni, neadjisten később összeházasodtok? Itt is tulajdonképpen mindegy, hogy jogos-e vagy sem, de az embereknek lesz erről egy – nem túlságosan hízelgő – megítélésük a családodról, többek között rólad is, márpedig előbb-utóbb kiderül, hogy közösek a szüleitek. Vagy pár év kapcsolat után szakítotok esetleg? A szakítások után ritkán lehet normális emberi kapcsolatokat kialakítani, ami így viszont a családi szövedéket tépdesi meg. Ezt tetted kockára pusztán holmi ösztönnek köszönhetően, amit nem voltál képes uralni magadban.


A szülők kiakadása teljesen érthető. Nem biztos, hogy a fentieket – meg még egy csomó aspektust, amit nem írtam le – racionálisan, tudatosan is értik, de kellően felnőtt emberként érzik, és riasztónak találják, így mihamarább véget akarnak vetni az egésznek.

2017. máj. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mekkora kamu :D Te ennyire unatkozol?

Magyarországon csak vérből állapítanak dns egyezőséget, kizárt dolog te magad vetted volna le a szüleid vérét :DDD

az ilyen összegyűjtöm a hajat a fésüről csak az amerikai filmekben van :)))

2017. máj. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, bevállalták a vizsgálatot a kamuszüleim
2017. máj. 20. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló ezen az oldalon ritkaságszámba menő korrekt választ adott. Szinte sajnálom, hogy csak egy zöldet lehet nyomni.
2017. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!