Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Mi legyek ha nagy leszek"?

"Mi legyek ha nagy leszek"?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, megpályáztam egy szuper gimit, átlagomat nézve űgy tűnik felvennének (7-es vagyok, évvesztes). Az a helyzet, hogy nem igazán tudom mi legyek.


Annyi biztos, hogy állatokkal szeretnék foglalkozni, szerintem lehet azt mondani, már van benne tapasztalatom (tanyán élek, egy modernebb tanyán, van lovunk, malacaink, minden ami kell :D). Igazából számomra a legfontosabb az lenne, hogy könnyen el tudjak helyezkedni, nettó kb. 190.000-200.000 fizu, nem 3 műszak, bár ez inkább munkahelyenként eltérő.

Állatorvoson gondolkozok nagyon, de azzal meg az a baj, ha nem vagy magánvállalkozó, akkor mész amikor kellesz, és akkor senki nem tud majd az állataimról gondoskodni. Javítsatok ki ha nem így van. :D


Köszönöm, hogy elolvastad, várom válaszod! :-*



2017. máj. 20. 21:53
 1/5 anonim válasza:

Hát.. lehetsz vállalkozó, kereskedhetsz állatokkal, de ahogy a leírást olvasom nekem, az jött le, hogy inkább foglalkozni szeretnél velük, mint sem vágóhídra vinni őket...Nekem van olyan ismerősöm, aki mezőgazdasági egyetemet végzett és a földek mellett foglalkozik állatokkal. Nem tudom pontosan, hogy megy ez egy ilyen egyetemen, de pl. itt van ez:

[link]


Vagy, ami még eszembe jut az az állatkert, vagy állatmenhely. Az ott lévő állatokat is jobban megnyugtatja, ha szívvel lélekkel gondoskodnak róluk és nem csak muszájból, így jót is tennél vele. Bár, azt nem tudom, hogy ott mennyi a havi kereset. De ha szereted a lovakat, akkor lovardába is mehetsz, oktatni, vagy gondozni a lovakat (ez utóbbi sajnos nem tudom lehetséges-e, erről egy hozzáértőt kéne megkérdezned). De vannak bőven állatsimogatós kávézók. Macskakávézó, stb. :) Vagy esetleg állatkereskedésben. Hát.. hirtelen ezek jutottak eszembe. A mezőgazdasági karokon nem baj, ha szétnézel, hátha van vagy olyan kar, ami ezzel foglalkozik, vagy a karon belül olyan specializáció, vagy esetleg minor. (Tudom ez még elég új lehet... de nem árt utána nézni)


Egyébként, bocsi a kérdésért, de milyen 7-es? ez mit takar (csak kíváncsiságból...).

2017. máj. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!

7-es, azaz hetedik osztályos vagyok, mert 1 évvel tovább maradtam oviban. :) Kicsit siettem, én sem így akartam írni. :D <3

2017. máj. 21. 12:16
 3/5 anonim válasza:

Örülök, ha segíthettem.

ui.: Köszönöm a magyarázatot XD

2017. máj. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
állatmenhely, vagy lópanzió. ezekben azért nem rossz a pénz, és azt csinalhatod, amit szeretsz:) vagy kutyapanzió. vagy legyél kutyatréner :)
2017. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem az állatorvosi elég ideális választás lenne Neked. Nagyon sok állatorvos van, akiknek sok állatuk van, vagy hobbijuk, ami szintén idejük felét kitölti. Meg lehet beszélni a főnököddel is akár, hogy Neked így jó a munkabeosztás, az állatorvosok (főleg a fiatalabbak) elég rugalmasak tudnak lenni. :)

Üdv: egy állatorvos-gyakornok

2017. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!