Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendeltem online Karambitot,...

Rendeltem online Karambitot, hogy lehet nálam legálisan?

Figyelt kérdés
Pengéje 9 cm hosszú, van hozzá tok, csak az a kérdés, hogy hogy lehet nálam az utcán, vagy iskolában. Néha sok pénzzel járkálok az utcán, és bár "dísznek-emléktárgynak" vettem, azért önvédelemre sem haszontalan. Tehát például táskában lehet nálam, vagy akár a nyakamba akasztva is(?)

2017. máj. 22. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem viheted ki a házból, tokban sem. Utcára sem, főleg nem az iskolába mutogatni, villogni vele vagy másokban félelmet kelteni. Simán rendőrségi eljárási indulhat ellened miatta, arról nem beszélve hogy fegyelmi eljárás indulhat vagy ki is rúghatnak ha nem vagy tanköteles.


Ne járkálj sok pénzzel, nem fogja legitimálni a közbiztonságra különösen veszélyes kés viselését. Akkor sem ha csak dísztárgy, a pengehossz miatt tiltott. Önvédelmet meg felejtsd el, ha nem tudod használni akkor kicsavarják a kezedből és a visszateszik a hasadba.

2017. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Iskolába nem villogni vinném be, egyik barátom kérte, hogy vigyem be, mutassam meg, lehet rendel egyet ő is.

2017. máj. 22. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Iskolában különösen harapnak érte, nem alaptalanul. Nem azért, mert feltétlen téged tartanak hülyének, de megláthatja valamelyik idióta nálad, szünetben kiveszi a táskádból, ezt-azt "poénból" szétszabdal. És ki lesz a hunyó? Te. Szóval azt inkább ne. Meg amúgy se. Ha nem vagy jártas a közelharcban, akkor egy kést pillanatok alatt ellened fordít az amúgy fegyvertelen támadó, és mire kettőt pislogsz, már a beleidet próbálod visszagyömöszölni a helyükre. Egy ilyesmitől legfeljebb hatéves gyerek fog megijedni, aki komolyan ki akar rabolni, azt nem tántorítja el.
2017. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megtalálni biztos nem találnák meg, ugyanis egyetemre járok és még a wc-be is magammal viszem a táskám:) Kollégiumba szerinted?
2017. máj. 25. 15:23
 5/6 anonim válasza:
22%
Nekem rugós késem van, 9cm-es pengével és általában nálam van mindenhol (suliban, ha messzebre megyek, utcán) úgy vagyok vele ha nem tudnak róla, nincs nálam. Egy osztálytársamnak is van és nála is mindig ott van.
2017. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen, és? Téged is megvág a rendőr ha kiderül hogy viseled. Ne adj olyan tanácsot másnak amitől bajba kerülhet (eleve tiltja az oldal).
2017. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!