Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kire mondják hogy nagy flanc?

Kire mondják hogy nagy flanc?

Figyelt kérdés
:) az miylen ember?
2008. okt. 15. 17:31
 1/5 bendzso válasza:
77%

hát tudomásom szeirnt, aki flancol, az drága ruhákat, ékszereket hord, függetlenül attól, h megengedheti magának vagy sem. amolyan sznob féle. játsza az agyát a pénzére, ami nincs is.

úgy, h ez az ember nagy flanc... hát nem vagyok benne biztos, h használjuk, de hasonlót jelent. nagy lufi az egész ember, csak mímeli a gazdagságot.

de lehet, h félreértetted és azt akarták mondani, h az egy nagy franc, az az ember... hát az meg amolyan nagy franc (megbízhatatlan, link, stb) :) érthető, nem? :)))

2008. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagy franc nem feltétlenül megbízhatatlan tróger. Lehet félig-meddig pozitívként is értelmezni, ha arra gondoltak, hogy rafinált, tehát nem ejtették a fejére.
2008. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bendzso válasza:
első vagyok! igen igen, tényleg olyan félig meddig humorosan is hasznáéljuk, legyintve, h áá igen, ő nagy franc, szóval egyetértek az előttem szólóval - köszi a pontosítást. csak a szó hangulata van meg bennem, de leírni már nem sikerült tlejesen pontosan :)
2008. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Flanc=kivagyiság

franc=fene,régen a szifiliszt hívták fancia betegségnek.Gondolom a napóleoni háborúban a francia katonák által terjesztett nemibetegségekre mondták.

2008. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy franc-ként mondják arra, aki élénken, nem tunya/buta módon él, esetleg a szabályokat elnézhetően érvényesíti magát, stílusos, bohém, szerethető.
2022. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!