Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Manapság tényleg nem vevők az...

Antal15 kérdése:

Manapság tényleg nem vevők az emberek, olyan fantasyre, amiben egy két sornál több a leíró rész?

Figyelt kérdés

Nem régiben elkedtem egy könyvet írni, és azon kaptam magam, hogy a leíró részek, nem csak két mondat erejéig tartanak. Gondolok pl.: táj leírásra, történelem mesélésre stb.

Tényleg már csak mindenkit az akció érdekel?



2017. jún. 2. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne általánosítsunk.


Én szeretem a leíró részeket is. Jó író bármit jól, érdekesen képes előadni.

2017. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem általánosítok, rengetwg ember mondta nekem, és olvastam különbözö helyeken, hogy pl.: ha J.R.R Tolkien manapság írjá meg a gyűrűk urát, labdába se rughatna abtájleíró részei miatt.
2017. jún. 3. 08:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emberek egyre lustábbak, és el tudom képzelni, hogy nehézség nekik bekezdéseket 'várni', mielőtt kiderül, amire kíváncsiak. Főleg fanfictionöknél láttam, hogy az a legnépszerűbb, ha leírod, hogy imádott XY bement a szobába, ott ült egy nő, megcsókolta, és happily ever after.


Én is írok, és kifejezetten élvezem a körülmények leírását. Tudom, hogy a történetem tíz emberből öt számára lassú, de egy pillanatig sem gondoltam, hogy emiatt változtatnom kéne... Ha annak idején, pl. Tolkien a közönség miatt változtat (tegyük fel, akkor is hátránynak számított a hosszú leírás), nem őt kapjuk, és nem áll így össze a történet, aminek fontos része a személyisége.


Vannak, akik megélik a fűszeres ételek, és a reggeli kávé ízvilágát, és élvezettel is olvasnak, van akik csak lehúzzák, és a könyv végére lapoznak. Úgy gondolom, mindig volt és lesz is olyan tábor, akit csak a 'végeredmény' érdekel, mint minden más életterületen, és mindig lesz olyan tábor is, akit nem.


Egyre jobban szeretjük az akciót, mert az már ritkán zaklat fel, ami kiakasztott egy embert száz éve, és hát kell az adrenalin, de szerintem az egyensúlyhoz a lassítás is fontos, és általában igénylik is.

2017. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!