Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Thaibox vs. Kyokushin karate?

Thaibox vs. Kyokushin karate?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Thaibox (Tigeeeer DESTRUCTION!!!!!!)
2010. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok sem karatés, sem thai boxoló (bár a muay thai-t 2 évig csináltam). A muay thai-ban éveket töltenek azzal, hogy a testet felkeményítsék, éppen ezért nincs is sok védekező technika benne, ami nagy baj. A muay thai box, nagyon divat lett, és elterjedt róla az az eszme, hogy a thai box a legkeményebb a legbrutálisabb, a legjobb, a leghatásosabb...stb. A thai boxot iszonyatosan túlbecsülik, pedig a mai MMA-ban a thai boxolók az egyik legrosszabbul szereplő harcosok, birkózók, brazil jiu-jitsusok, judósok is megverik őket, sőt olyat is láttam, hogy még egy capoeirás is lerúgott egy thai boxolót. Az odáig oké, hogy nagyon kemény, mert tényleg az, csak hát sajnos nem annyira hatásos, a thai boxolók jól térdelnek, rúgnak, könyökölnek, de ütni azt nem nagyon tudnak, és rosszul védekeznek, és azt is ritkán, mert hát minek, ők fel vannak keményítve. Egy képzett karatés, aki jól védekezik, szerintem összever egy thai boxolót, bár nem könnyen! Az én thai box edzőmet, egyszer összeverte egy aikidós mester, egy teremben edzettünk pár hónapig az aikidósokkal, mert a mi edzőtermünket éppen felújították, az aikidósok edzőterme nagy volt könnyen elfértünk így mi is. Ott nehezen kikönyörögtünk egy meccset a két edző között (nem volt teljesen full contact, mert fejvédő, kesztyű, fogvédő ugyan volt rajtuk, de szabályok a bunyóban nem voltak), a thai box edzőnk hiába volt 8 évvel fiatalabb (az edzőm akkor volt 31 éves), 20 kg-val nehezebb, és egy fejjel magasabb és persze sokkal izmosabb, az első 5 percben azért jól megrugdosta az aikidó mestert, és könyökkel is megütögette, de utána az aikido mester egy dobás technikával földhöz verte, és megfeszítette a vállát valahogy, az edzőmnek muszáj volt kopognia, különben szakadnak az szalagjai, és ezenkívül az edzőm is kapott jó pár ütést az arcába és a bordájára. Szóval azért a thai box nem egy legyőzhetetlen valami. Egy képzett kyokushin karatés azért szerintem össze tud verni egy thai boxolót. Én a karatésra szavazok.
2010. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
karate:P:D
2010. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Baseballütő! XD
2010. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elektrosokkoló vagy Gázspréé Egyszerű és hatásos megoldás
2010. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
76%
Kyokushin!
2010. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Machete
2010. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%

Én 4 Danos Kickboxos és 2 Danos Kyokushin Karatés vagyok.

A harcművészek körében van egy olyan íratlan szabály,hogy más harci stílusát ne fikázd.Sok fekete öves haverom van,

és mindegyik betartja ezt,én nem.Ez a 2 küzdősport hasznos

,az összes többi szart sem ér,talán még a Krav Magának van értelme.Ha meg akarod magad védeni az utcán,akkor utóbbit válaszd!Amúgy meg aki azt írja,hogy baseball ütő,machete,sokkoló meg ilyenek,az hülye.Egy Krav Maga-s,vagy Kickboxos vagy Kyokushin Karatés simán el tudá tőled ezeket venni,és ellened fordítani.

2011. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!