Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan fogadjátok el a halált?

Ti hogyan fogadjátok el a halált?

Figyelt kérdés
mostanában egyre többet és egyre hosszabban gondolkozom róla, és őszintén egyre jobban frusztrál. mindig eszembe jut, különösen éjszaka, elalvás előtt. sokat forgolódom emiatt, és nem tudom elterelni róla a figyelmemet. sokszor ilyenkor olyan szinten be tudom forgatni magam, hogy ilyen pánikolós zokogásba kezdek, azonnal fel kell ülnöm, és kapkodom a levegőt, nagyon rossz. legjobban ez a tehetetlenség zavar. hogy ez az egész, az elmúlás, a fölöslegessé válás, és végül a halál az, ami ellen az ember nem tud tenni. tudom, ez az élet velejárója, és része, meg hogy természetes, de nagyon nehezen tudom ezt elfogadni és feldolgozni. sok minden csinálok amivel leköthetem az időmet, de vannak olyan nyugodt pillanatok az ember életében, mikor leül egy percre és akarva akaratlanul elkezd gondolkozni mindenfélén. ilyenkor előjön rengeteg ilyen kellemetlen, ijesztő gondolat, és iszonyatosan feszült leszek. ilyenkor pedig idegesen sétálgatok, még nagyjából le nem nyugszom. nem akarom ezzel a teherrel leélni at éleemet, hanem élvezni akarom, de valahogy mostanában rengeteget foglalkozok ezzel. ti mit gondoltok erről? vagy nektek volt már hasonló időszakotok?

2017. jún. 10. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
van, azt kész. sosem érdekelt és nem is zavart. Bőven elég lesz az életből annyi, amennyi adatik.
2017. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A múlton való rágódás depressziót, a jövőn való rágódás szorongást okoz. A jelenben kell élned. A halál olyasmi lehet, mint egy utazás. Előtte feszült az ember, de csak addig, amíg útra nem kel. Jóval az utazás előtt szorongani nem egészséges, pánikbetegséghez vezet. Ha huzamosabb ideig fennáll ez a feszült állapot, fordulj orvoshoz.

Amin nem tudsz változtatni, azt el kell fogadnod. Az élet természetes rendje, ugyanúgy mint a születés.

2017. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!