Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a szépkártyámon van egy...

Ha a szépkártyámon van egy vendéglátás meg egy szállashely zseb akkor a vendéglátást csak vendéglátásra, a szállást pedig csak szállásra használhatom?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 16:34
 1/7 2*Sü ***** válasza:
58%

Google: szép kártya szállás vendéglátás

Második találat: [link]


Remek találmány ez a Google, érdemes megismerkedni vele, mert a segítségével önállóan, és azonnal választ lehet találni alapvető kérdésekre.

2017. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Az első válaszolónak pacsi, amúgy meg ahol én dolgozom minden zsebről lehúzzuk szállóvendégeknek, de ha csak bejönnek az étterembe, akkor csak vendéglátás. Szóval helyfüggő is.
2017. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja, bocs, azt hittem, most a gyakorikerdesek.hu- n vagyunk és itt szabadon kérdezhetek bármit....

Amúgy végignéztétek már ezt az oldalt? Tele van felesleges kérdésekkel, bocs, ha ez is az. Gondoltam, csak tapasztalatot olvasnék már nem pedig a hivatalos sz...ságot, de ok. Én kérek elnézést hogy kérdezek egy olyan oldalon, ami ezért jött létre :D mekkora gyökér vagyok már :D

Kösz a válaszokat.

Ja igen, tudom használni a google.hu oldalt, csak mint említettem, inkább a személyes tapasztalatot olvastam volna. De kellenek ide az ilyen IQ hajcsárok, akik minden kérdéshez odabiggyeszthetik ezt, mert hű de nagyon menők lesznek. Békesség!

2017. jún. 21. 00:18
 4/7 2*Sü ***** válasza:

> Ja, bocs, azt hittem, most a gyakorikerdesek.hu- n vagyunk és itt szabadon kérdezhetek bármit....


Az, hogy szabadon lehet kérdezni bármit, az nem jelenti azt, hogy értelmes, bölcs dolog is egyben.


> Amúgy végignéztétek már ezt az oldalt? Tele van felesleges kérdésekkel, bocs, ha ez is az.


Igen, és ez nem jó. Egy negatív jelenségnek nem hiszem, hogy normateremtőnek kellene lennie.


> mekkora gyökér vagyok már


Nem mondanám azt, hogy gyökér vagy, csak a feltett kérdésedre itt keresni a választ nem praktikus. Elsősorban neked nem az.


> Ja igen, tudom használni a google.hu oldalt


Valójában mégsem tudod használni az oldalt. És nem azért, mert nem ismered, vagy nem értesz hozzá. Kicsit olyan ez, mint a kalapács. Mindenki ismeri, mindenki tudja használni. De ha ténylegesen arra kerül a sor, hogy valaki beverjen egy szöget a falba, és nem jut eszébe elővenni egy kalapácsot – ami ott van a szerszámosládában – és ököllel akarja beverni a szeget, akkor aligha mondhatjuk azt, hogy tudja használni a kalapácsot. Azért nem tudja, mert nem tudja, mikor kell elővenni, használni.


> csak mint említettem, inkább a személyes tapasztalatot olvastam volna


Nos. Olvasd vissza a kérdésedet. Nem említetted. A kérdésben egy szó nem esett arról, hogy személyes tapasztalatokra vagy kíváncsi, még csak utalás szinten sem.


De inkább hiszel mindenféle jött-ment válaszolóknak, akik közül lehet, hogy valaki szívatásként akar félrevezetni? Vagy egy olyan válaszolónak, aki nem volt tisztában a lehetőségekkel, és egy adott helyen átverték, félreinformálták?


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Mindenesetre:


A) eset: Kiírod ide a kérdést. Ehhez értelmesen meg kell fogalmaznod. Ez sokkal több karakterleütés, mint beírni négy szót a Google-be. Utána vársz. Nézegetned kell folyamatosan, hogy jött-e válasz. Ha szerencséd van, akkor jött válasz. Ha még nagyobb szerencséd van, akkor a válasz helyes is. Ha peched van, akkor vagy hülyeséget fognak írni vagy tudatlanságból, vagy szándékosan.

Mindez sokkal több energiádat, idődet emészti fel, és egy sokkal kétesebb választ fogsz kapni.


A válaszolóknak is probléma, hiszen ahelyett, hogy érdekes, Google-lal olyan egyszerűen nem megválaszolható kérdésekkel foglalkoznának, ehelyett ilyen jellegű kérdésekre pazarolják az idejüket. Tudom, most én is pazarlom itt az időmet rád, ahelyett, hogy értelmes kérdésekre válaszolnék, de ha ez azt okozza, hogy a jövőben 10 kérdésedre magadtól próbálsz választ találni, és nem itt teszed fel, akkor lehet, hogy már megérte. (Nem csak nekem, nem csak másoknak, neked is.)


B) eset: Beírod azt a négy keresőkifejezést a Google-ba. Jól megválasztott keresőszavak esetén az első találat alatt ott lesz a válasz. Általában olyan forrásból származó válasz, ami megbízható. A kérdésre fél perc alatt kapsz egy eléggé megbízható választ, vagy legalábbis az oldal jellegéből, témájából adódóan van lehetőséged megítélni a válasz hitelességét.


A válaszolók meg érdekesebb, értelmesebb kérdésekre tudják szánni az idejüket, amely kérdések megválaszolásához már nem elég a Google, kell valamiféle tapasztalat, kreativitás.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Információs társadalomban élünk. Rengeteg eszköz áll a rendelkezésünkre, az interneten kvázi minden információ megtalálható. Valahogy mégsem képes sok ember – ha nem a többség – ezekkel az eszközökkel élni.


Nota bene adtam egy teljesen korrekt, kimerítő választ. Sőt nem csak választ adtam a kérdésedre, hanem azt is megmutattam, hogy ez a válasz hogyan található meg önállóan. Én sem tudtam pontosan előtte, hogy a kérdésedre mi a válasz, én is úgy kerestem rá. (Sőt ellenőriztem más forrásokból, hogy a válasz helyes-e.) Ugye van az a mondás, hogy „Nem halat kell adni az éhezőnek, hanem meg kell tanítani halat fogni.”. Te megkaptad mindkettőt, azt is, hogy hogyan kellett volna „halat fognod”, és a halat is megkaptad.


> Békesség!


Békesség? :-) El szoktam sütni ezt a kis „Remek találmány ez a Google…” szösszenetet sokszor. A leggyakoribb válasz – már ha van válasz rá – az, hogy „Köszi. :-)”. Lehet, hogy az illetőt esetleg valóban zavarja, hogy ő nem gondolt arra, hogy magától is megkereshetné a választ, de legalább annyi „békesség” van benne, hogy örül, hogy választ kap – mert ténylegesen választ kap –, belátja az udvarias kritika jogosságát, és nem derogál neki megköszönni a választ.

2017. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem fogom megköszönni, mert belinkeltél valamit. A kérdésben nincs benne a tapasztalat dolog, de ha figyelmesen elolvasod a kommentem, abban említem, viszonylag az elején. Írtál egy kisregényt hogy magad magasztald, gratulálok. De tudod mit? Sz..rok rád, meg az összes ilyen pöffedt alakra, mint te. Azt inkább nem is teszek fel több kérdést erre az oldalra, mert mint megtanultam Tőled, és csakis TŐLED,ó MESTER!!!! majd a guglizgatok azt olvasgatom az otp hirdetéseit. Köszi. Nélküled, most nem az az ember lennék, aki vagyok. Köszi,köszi, hálám üldöz életem végéig. Rabszolgaságot is ajánlanék, remélem elfogadod.
2017. jún. 22. 00:43
 6/7 2*Sü ***** válasza:

> majd a guglizgatok


Helyes. Csak így tovább, csak így tovább… De komolyan.


> inkább nem is teszek fel több kérdést erre az oldalra


Legalábbis csak akkor tegyél fel, ha előtte keresgéltél már fél órát.


(A többit inkább nem kommentálom.)

2017. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2*Sü ***** válasza:

Még valami lemaradt. Ha már így utólag a személyes tapasztalat igényével léptél fel: Nekem nincs SZÉP-kártyám, viszont a kedvesemnek van. Mivel elég jól keres, így a kártyára is elég szép összeg kerül. Bár szoktunk belföldre is menni nyaralni – és a szállással kapcsolatban nincsenek extra igényeik –, általában a szállás költsége kisebb, mint ami a kártyára kerül. A maradék összeget arra szoktuk költeni, hogy néha étteremben vacsorázunk – ha távoli vendég jön, valamilyen ünnep alkalmából, vagy „csak úgy” alapon –, illetve most hogy volt egy május 31. lejárati határidő, és még mindig elég nagy összeg volt a kártyán, így menü előfizetésre lőttem el a lejáró összeget, vagy két hónapnyi menüjegyet vettem meg.


Egyébként ezért kéri a vendéglátás zsebbe a legtöbb ember a juttatást, mert annak a felhasználása univerzálisabb. Ahogy a belinkelt válaszból is kiderül, a szálláshely zsebnél csak akkor költheted étkezésre az összeget, ha az adott helyen meg is szállsz. Míg a vendéglátás zseb esetén bármilyen étteremben fizethetsz vele, és szállásköltséget is ugyanúgy fedezhetsz vele. (Nem is értem igazán, miért létezik egyáltalán a szálláshely zseb. Nem sok értelme van.)


(A harmadik zsebbe sem sokan kérik a juttatást, mert az leginkább kulturális szolgáltatásokra jó, amire – sajnos vagy nem sajnos – a legtöbb embernek nincs akkora igénye. Inkább költ el 50 000 Ft-ot nyaralásra, mint színházra, múzeumra, koncertre. Bár ebből a zsebből is lehet szállást fedezni, de ha már szállás, akkor a legtöbb embernek a szálláshoz az étkezés kell inkább, mint a múzeum, uszoda, kalandpark.)


Persze az érzelmi felindultságod miatt lehet, hogy ennek a válasznak a helyességében már kevésbé bízol, de kérdezz meg bárkit, akinek SZÉP-kártyája van, tuti, hogy második – vendéglátás – zsebbe kéri az összeget, ha a munkáltató rábízza a döntést.

2017. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!