Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes vályogházat építeni?

Érdemes vályogházat építeni?

Figyelt kérdés
A vályogházról eléggé megoszlanak a vélemények, egyesek szerint nagyon környezettudatos és ráadásul olcsó, míg más szerint hülye, aki manapság vályogot épít. Én, mint laikus egyáltalán nem tudom eldönteni, hogy kinek van igaza. Ha egy vályogház rendesen alapozva van és a víz ellen védve, akkor lehet jobb/olcsóbb/akármibb, mint pl. egy téglaház? A neten gyakran jelenik meg új cikk róla... Légyszi olyanok írjanak, akik értenek az építészethez, és nem hozzám hasonlóan innen-onnan tájékozódtak...

2017. jún. 15. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Előny:

- jó hőszigetelő,

- elég jól elnyeli a kézifegyverek lövedékeit,

- olcsó felépíteni


hátrány:

- NAGYON nem bírja a vizet!

- ezen még a szigetelés sem biztos, hogy segít.


Ajánlat:

- nyaralónak nem rossz.

2017. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
2017. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem. (Van 2, úgyhogy nem a levegőbe beszélek.)
2017. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Más vályog tulajok mindig jönnek ezzel a hőszigetelés dumával, de igazából nincs különösebben jó hőszigetelő képessége, mindössze a mai modern anyagokkal ellentétben, elég nagy a tömege, így ha átmelegszik a téli hónapokban a fűtéstől, akkor van neki egy "meleg sugárzása" ami miatt tök jó élmény, de valójában nem egy jó hőszigetelő, úgyhogy ahhoz, hogy ez állandó legyen, fűteni is kell rendesen...

Mondjuk mai modern fűtő berendezésekkel már nem nagy kihívás...

1 szabály, a megtermelt hőt tárolni kell, nem kiküldeni a kéményen...

Egyébként, van a vályognak egy ilyen megfoghatatlan "spirituális" misztikuma, amit vagy érzel vagy nem, de mi vályogmániások sokszor mondunk olyanokat, hogy van eki egy különös kisugárzása... otthonossága, ami élmény nekünk nincs meg a mai modern házakban...

Aztán, hogy ezt valóban a vályog adja, vagy csak a nagypapánál töltött gyerekkori nyaralások emléke, az passz...


Én úgy döntöttem anno, hogy kerestem egy nyaraláshoz egy vályog vendégházat, aztán eltöltöttem ott nyáron is egy hetet a menyasszonyommal, meg télen is 1 hetet, a bakonyban, gyönyörű panorámás helyen...

Igazából ezt meg kell tapasztalni, hogy van e rá igényed vagy nincs...

Annyi, hogy ha vályognál elkezd ázni pl a tető, akkor nem vársz, aztán 1 hónap mulva esetleg hívod a szakit, aki 2 hónap mulva jön és megjavítja a tetőt, hanem azonnal felmászol és ha kell bármilyen ocsmány szükségmegoldással de elhárítod a beázást... pillanatok alatt tönkremehet akár egy tartófal is a víztől...

Szóval csak akkor akarj vályogot, ha képes vagy cselekedni ilyen esetekben... nem csak húzni az időt hónapokig...


Amúgy ma már hála a jogszabályoknak stbnek, semmivel nem olcsóbb vályogot építeni, mint bármi mást... sőt...

2017. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az utolsó jól összefoglalta.


Szóval ugye írtam nekünk 2 vályogház is van, de ha lehetne, telne rá akkor jönne a markoló, majd utána téglából épült ház kerülne a helyükre az biztos!

2017. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!