Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakásom utólagos homlokzati...

Lakásom utólagos homlokzati hőszigetelésébe érdemes-e belefognom?

Figyelt kérdés

Kb. 35 éves tégla építésü lakásomat tavaly belülről teljesen felújítottam. Ezzel egyidejüleg a nyílászárókat is kicseréltettem.

Hatalmas fűtésszámlát fizetek, és mégis "sütnek" a falak a hidegtől. Ráadásus több helyen penészesedik, a falról folyik a víz.

Persze kivülről le lehetne szigetelni, de a problémás helyeken nem igazán megoldható (szerintem). Ilyen például az erkély, itt nem megoldható a hőhídmentesség. Ráadásul a lépcsőház is jégverem. Ide túlzottan vastag hőszigetelést nem tudnék feltenni, azért, hogy ne sokat vegyek el a helyből. A padlásteret (mivel felettem már csak az van) pedig nem tudnám szigetelni, mivel közös tulajdonként többen pakolnak (járnak) rá.


Ti mit gondoltok?

Milyen "független" szakembert kellene megkérdeznem? Hiszen akik szigetelősök hírdetik magukat, azt fogják mondai: tuti meg kell csináltatni! Kinek a szakterülete ez? Építészé, vagy kié?


2010. máj. 19. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A belső hőszigeteléssel rengeteg baj szokott lenni, nekünk pl, szanaszéjjel penészedik minden, kénytelenek voltunk visszabontani és kívülről megoldani, de biztos, hogy meg lehet oldani belülről is csak ahhoz télleg profi szakember kell...
2010. máj. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi leszigeteltettük kívülről,de sajnos majdnem ugyanúgy penészedik....:(annyi előnye viszont van, hogy azért jobban tartja a meleget, meg nyáron nem melegednek úgy át a falak, és esztétikusabb is lett a ház külseje. Viszont továbbra se tűnt el a penész...
2010. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fűtésköltségben vajon hány százalékot lehet megspórolni?
2010. máj. 19. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!