Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a versről (én írtam)?

Figyelt kérdés

A magány


Talán ez a földi pokol

Az ember szívéig hatol,

Nem lehet benne élni

Ily sokáig elviselni.


Szenved, aki benne él,

Szorongásra ösztökél.

Szorongásra, mégpedig

Hónapokig, hetekig.


Védekezni, ellene,

Miként is kellene?

Akárhogy is, nem lehet,

Hiszen mindenütt jelen.


És ha egyszer elemészt,

Felülmúlja a józan észt,

Átformálja egyéniségem,

Karakterem, lénybeli énem.



2017. jún. 17. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Háát nemrossz de ha lenne is értelme mégjobb volna ,igaz elég jól rímel de sokszor értelmeteln .Nekem nem jött le a versnek a mondanivalója .... 14 /F
2017. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nem tűnik csapnivalónak.Amikor elolvastam,először némi hiányérzetem támadt,mintha erről a témáról,erről az érzésről sokkal többet is lehetne -és kellene- írni,de másodszori elolvasás után már úgy érzem,így is lehet teljes.

Nem tartom csapnivalónak,de:

-Talán előnyös volna a magányt megszemélyesíteni.

-Az ember szívéig helyett lehetne pl.az emberagyig-meghökkentő és talán megdöbbentőbb is ,az agy gondolataink,teljes tevékenységünk irányítója, a magány uralma alá kerül.

-Az utolsó versszak első sorát én talán így mondanám:ha egyszer hogy ellemészt .Ha egyszer hogy-ez a szokatlan szórend könnyen magára irányítja a figyelmet.És ellemészt-a hosszú l nyomatékosítja az elemésztettségét.Nyelvtanilag hiba,igen,de a költeményekben ez megengedhető.

-Az utolsó két sor nyugalmat áraszt,sőt teljes közönyösséget.A szöveg egésze beletörődő hangulatú és tényközlő.Ez persze nem kell,hogy "hiba" legyen,mindenesetre sugallhatna valamit:hogyan viselkedjünk (a) magányban?

-Négysoros versszakok párrímekkel-ez a Niebelung-strófa.Hallottál róla?

-Nem fedeztem fel benne semmi szabályos ritmust,legalábbis a szöveg egészére nézve,viszont a második strófa ütemhangsúlyos verselés szerint 4/3-as sorokból áll,ugyanígy a harmadik strófa első sora.Az utolsó strófa első sora szintén és a második is az lenne,ha elhagynánk a névelőt:felülmúlja józan észt.Talán ráéreztél a lüktetésre,de nem sikerült következetesen végigvinned.

-A rímek között akad egy-két toldalékrím:élni-elviselni,egyéniségem-énem.Ezeket a verstan nem javasolja,túl egyszerűek.Bizonyos esetekben szerepet kaphatnak a műalkotás hangulatának előidézésében.A lehet-jelen nem rímel,egyrészt más-más "e" hangot ejtünk bennük,másrészt a mássalhangzók még csak nem is rokonok.

Minden sort nagybetűvel kezdesz,akkor is ,ha az előző sor mondatvég.A verssor nem nyelvtani egység,a mondat több soron is átívelhet.Ezt hívják áthajlásnak,enjambement-nak.

Nem akarlak elijeszteni a versírástól-nem mondom,hogy a véleményem megfellebbezhetetlen.Bár író vagyok,nem tartom magam szakértőnek.Amit írtam,legyen csupán az én magánvéleményem.Az,hogy egyáltalán megpróbálkoztál az irodalmi alkotással,mindenképp dicséretes.Azt tanácsolom,próbálkozz tovább,talán van mit képezni.És ha folytatni szeretnéd,lapozz bele a verstanba.


A témát illetően megihlettél.

2017. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, írj nekem privátban.
2021. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!