Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a versről?...

Mit gondoltok erről a versről? Szerintetek van értelme ilyesmivel foglalatoskodnom? (L/15)

Figyelt kérdés

"Lábam előtt csöpög, mint drága alvadó vér

a gondolat, melyből megszülettem én,

Csatornába csurog, s mint tehetetlen patkány

Keresem lelkem kopott padkakövén…


Tekeregnek köröttem az üres látszatképek,

Agyamból tőrökkel szobrokat formálnak konok miniszterek, Gondolataimat megdobálják kővel,

Szavaimat füstölgő nyállal leköpködik

röhögő filozófusok.


Tisztességesen akarok élni,

Tisztességen szeretni akarok,

De megcsal a világ…


Köröttem, mint örvényben fuldokló gondolat,

Haldoklik a nyílt sebekkel összeégetett intelligencia…


Ekkor jelenik meg mellettem a Halál

emberformában, s önjelölt hírnökként

imába foglalja a balgaság igéjét:


„Oszd meg, és uralkodj!”



2013. dec. 24. 21:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Elmekórtanban tananyag lehetne. Versnek nem nevezhető. Durva és közönséges.
2013. dec. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 szántóvető ***** válasza:
0%

van benne halál,patkány,alvadó vér,

csupán egy gondolatból születtem én

s mint suhanó üstökös melynek csóvája elér

oly sebesen önt el komorsággal e költemény..

-szóval egy kicsit zavaros a versed és csorog,nem csurog.

2013. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

tudom, a Te korosztályodat nagyonis vonzza a téma.. engem is vonzott... de ne akarj nagy szavakat használni, mert csak sablonos lesz.. tehát ne pakold tele mindenféle halállal, vérrel, patkánnyal mittoménmivel.. mert a nagy misztikusságból nem lesz végül egy katyvasznál több


és legalább 2 versszakig tarts meg egy ritmusképletet, mert engem pl eléggé zavar, hgoy ott a második versszakban kilóga z a bitang hosszú sor:D


amúgy a rímek nem rosszak, a szókincsed is egész jó, csak mondom, arra vigyázz, hogy ne engedj az egy-egy misztikus szó csábításának, mert az az egy-egy szó nem ad hozzá sokat, viszont sokat ront a teljes versen:)


amúgy nemrossz, kezdetnek jó:)

2013. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 szántóvető ***** válasza:
55%

látom hosszabb elemzést követően meg tetszett békélni a verssel :)

tombolnom kéne de inkább komoly verset írok

a sablonok helyett keményen fogalmazok

sír a papír mert a hangulatom komor

áradjon a halál a vérrel író tollból.

2013. dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 TejfölJóska ***** válasza:

Erről nem nagyon lehet mit mondani, mindenesetre ez azért elég messze van attól, amit én egy jó versnek hívnék. Kezdve azzal, hogy nincs ritmus, és rímek sem. Ergo nem hogy jó versnek, de még versnek sem nevezném. Nincs baj azzal, ha valaki nem költőnek született, én körülbelül két-háromszáz rossz vers után jutottam el odáig, hogy inkább a próza felé fordulok.

De ne hallgass rám! Ha érzed a késztetést, költs, de olvass is más költőket. Az igazán nagyoktól tanulhatsz. :)

2013. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

A gondolat nekem nagyon tetszik, mint társadalomkritika. Az a hosszú sor mondjuk egy kicsit zavar. :) A rímek nem a legjobbak, de nem baj! Ha szeretsz írni, akkor írjál! Ha van valami problémád az élettel, versbe öntve sokkal egyszerűbb. (Tapasztalat :) ) Szóval, ha szeretnéd, folytasd, ha ettől jobban érzed magad. Elismert költő nem leszel, azt aláírom, de hobbiból nyugodtan. Amúgy megpróbálkozhatnál novellában :) Lehet szó arról, hogy privátban elküldöd a többi versed? Kíváncsi vagyok :)

14L

2013. dec. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Próbálj ütemhangsúlyos versformában esetleg az időmértékesben írni. Ez egy szabad versnek elfogadható de a szabedversből mérhetetlen mennyiséget lehet olvasni ezért nem különösebben értékes ha amatőr írja.A társadalomkritikai érzékenységed- mert a versike arról szól az -az dícséretes, de kerüld a sablonos vér-halál-nyílt seb) megnyílvánulásokat mert eltúlzott és így hiteltelen lesz.Van tehetséged a költészethez!
2013. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

nem szabályos, de lehet nem is baj. vannak benne nagyon jó sorok. tényleg 15 éves vagy?

- Keresem lelkem kopott padkakövén

- gondolataimat megdobálják kővel

- Haldoklik a nyílt sebekkel összeégetett intelligencia!!!

--> ezek nagyon ígéretesek!

2013. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
TejfölJóska, az avantgarde művészetek után már rég nem követelménye a verseknek a szabályos felépítés és rímképlet
2013. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 TejfölJóska ***** válasza:
Kedves Kilencedik! Ebben igazad van, én tévedtem, de a szabad versnek is vannak szabályai. Ez pedig itt nem szabad vers akart lenni, legalábbis nem úgy tűnik.
2013. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!