Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a BKK megbízásá...

Vargaga kérdése:

Mit tegyek, ha a BKK megbízásából ma (2017. 06.19) kapott "BÍRÓSÁGI VÉGREHAJTÓI FELHÍVÁS TARTOZÁS HALADÉKTALAN MEGFIZETÉSÉRE" irat több sebből is vérzik?

Figyelt kérdés

1. Nem emlékszem, hogy valaha is megbüntetett volna ellenőr.

2. Rendszeresen havi bérlettel utazom Budapesten.

3. Ez az állítólagos esemény 2014. 05.15-én történt. Nem évült ez el? Én most kaptam erről az első értesítést.

4. Az irat szerint a követelés lejárata: 2014.10.09. Ez alatt nem kellett volna kapnom valamilyen felszólítást?

5. Az önálló bírósági végrehajtó 2016.02.09-el érkeztette az iratomat. Tőle sem kaptam semmit.

Mit tehetek? Hiszen ez idő alatt 32.500Ft-ról 80.015 Ft-ra nőtt az összeg. Erről is én tehetek?



2017. jún. 19. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Fordulj ügyvédhez.
2017. jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. A "nem emlékszel" kevés sajnos. Ez nem bizonyíték erejű, mi van ha valaki "nem akar" emlékezni. Bár jogos, hogy ennyi év távlatából több zolerancia illet. :D

2. Ha megvan még a bérlet, az jó, de nem elég.

3. ?

4. De. Legalábbis szóban biztos, valamint egy csekket, amit be kell fizetned.


Az én javaslatom is, hogy konzultálj egy hiteles jogi személlyel, mielőtt bármit is fizetnél, vagy felkeresnéd a BKK-t.

2017. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mint irtam, semmi jelzes nem erkezett a BKK-tol sem. Sem ugyvedtol...

Nekem nincs penzem ugyvedre.

A 3.-nal mi a kerdojel?

2017. jún. 20. 06:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyást kapnod kellett, mert az jogerőre emelkedett. A kézbesítési vélelem biztosan beállt.
2017. júl. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy lenne elévülés, ezért írzam ?-t. De ha van is szerintem nem 3 év, inkább 15 körül, de mondom én erről nem hallottam...
2017. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 év az elévülési idő, de szerintem erre korábban kellett volna hivatkozni,végrehajtási eljárásban már lehet késő.
2017. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!