Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos, hogy a...

Szerintetek jogos, hogy a munkáltatóm csak akkor alkalmazna, ha eltávolítanám a testékszereimet?

Figyelt kérdés

Ciprusra költöztem dolgozni. Az arcomon 3 piercing található, 2 az orromban (nem karikák, csak két pici ezüst kö) és egy az ajkaim és az orrom között. Mindenki szerint ízlésesen néz ki. Nem vagyok egy nagy piercing rajongó egyébként, viszont eddig nem szóltak érte. Félek ha kiveszem, akkor mire lejár a müszak összeforr . Annyira szeretem öket, nem szivesen válnék meg tölük. Vajon el tudnám takarni anélkül, hogy kivenném öket?

Egyszer veletlenul kiesett a szám feletti és 2 perc után már nem tudtam visszatenni.


2017. jún. 19. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Jogos, mert te a munkahelyet reprezentálod a megjelenéseddel és viselkedéseddel. Akkor is ha egy sarokban a pincébe vagy bezárva és nem lát senki. Hát még ha emberekkel kell kontaktba kerülni.

Az meg nem tudom ilyen érv hogy amit itt az ismerőseid vakon és lojálisan elfogadnak (vagy tapintatosak és nem bántanak meg az ellenvéleménnyel) azt egy másik országban és kultúrában is természetes hogy el kellene fogadni.

2017. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

> Szerintetek jogos, hogy a munkáltatóm csak akkor alkalmazna, ha eltávolítanám a testékszereimet?


Jogos. Sok munkahelyen van dress code, van, ahol ez a teljes öltözetre kiterjed.


> Mindenki szerint ízlésesen néz ki.


Ízlésesen néz ki az öltöny is, de egy egyszerű McDonald's dolgozónak mégsem abban kell dolgoznia. Meg ennek nem csak esztétikai, hanem munkavédelmi okai is lehetnek, ha beleakad valamibe, akkor az neked okozhat sérülést, ha beleesik valamibe – például ételbe –, az meg másoknak.


> Félek ha kiveszem, akkor mire lejár a müszak összeforr .


Az első hónapokban könnyen összeforr, akár órák alatt is. Egy éves lyuk viszont akár heteket is kibír ékszer nélkül. Lehet, hogy nem könnyű 2 perc után visszatenni, de 2 nap után sem sokkal nehezebb.


> Annyira szeretem öket, nem szivesen válnék meg tölük.


Ha annyira ragaszkodsz hozzá, keress másik munkahelyet.


> Vajon el tudnám takarni anélkül, hogy kivenném öket?


Az gondolom sokkal esztétikusabb lenne. Meg akkor minek a piercing, ha nem látja senki? Akkor már jóval egyszerűbb kivenni.

2017. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!