Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postán pénz küldése borítékban?

Postán pénz küldése borítékban?

Figyelt kérdés
A pénzt beleraktam egy kisebb borítékba majd azt papírba hajtogattam, és beleraktam egy nagy borítékba.Nem tudom elküldeni máshogy... És akinek küldöm annak készpénz kell.
2017. jún. 20. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívül kockázatos megoldás. Miért nem postautalványon küldöd. Akkor is készpénzt kap. Mit csinálsz, ha a levél elveszik?
2017. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre van kitalálva ez: [link]
2017. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyreszt a korom miatt es a gyorsasag miatt valasztottam a levelet mert csutortokre mar oda kenc ernid.
2017. jún. 20. 22:36
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Nem számít a kor: "Belföldi postautalványt belföldi címmel rendelkező természetes és jogi személyek, továbbá jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek is feladhatnak. Az aznapi (T0) és következő napi (T1) típusú utalványokat külföldi címmel rendelkező természetes személyek is igénybe vehetik Magyarországon belüli pénzküldésre." Ez alapján természetes személy vagy.


2. Ha olyat választasz, akkor már aznap felveheti a postán: "Aznapi (T0) – a címzett a feladást követő 1 óra múlva bármely postán felveheti a pénzt. Feladási összeghatár: 5 – 200.000 Ft.",

vagy ugyanez a következő napon. Illetve kiküldik a címre is két napon belül, tehát odaért volna: "2 napos (T2), azaz rózsaszín utalvány – bármely postán feladható, a Posta a feladást követő 2. munkanapon a feladó által megjelölt címen fizeti ki az összeget, vagy megkísérli a kifizetést. Feladási összeghatár: 5 – 2.000.000 Ft."

2017. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Megkérdezem itt is: ugye nem valami jofogas.hu-s hirdetésre küldöd a pénzt?!

Azoknak a fele átverés!

2017. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Barátnőmnek küldöm a pénz mert vásárolt nekem és annak az árát küldeném el neki.
2017. jún. 21. 09:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Búcsúzz el a pénztől! Pár hete voltam postán és egy nő bosszankodott hogy ő is feladott a lányának pénzt borítékban és nem érkezett meg. A postán dolgozók is azt mondták hogy ez a legnagyobb hülyeség amit lehet csinálni.
2017. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!