Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg lehet 7 nyelven tanulni...

Meg lehet 7 nyelven tanulni anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés
Tolmács szeretnék lenni és érzem azt, hogy más nyelvet is az angolon kívül szívesen tanulnék. A németre-angolra-franciára-spanyolra-olaszra-oroszra és kínaira gondolom.(Tudom a francia és a kínai nem olyan könnyűek.)
2017. jún. 21. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha nem anyanyelvként tanulsz valamit, akkor az egy másik agyterületre kerül.

Olyan meg nincs, hogy pici csecsemőként te 7 nyelven kezdesz el gügyögni. 2 vagy 3 lehet, de az is lassabban megy.

2017. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyanyelvi szinten nem. Középfokra is évtizedek alatt jutnál el. Jobban jársz, ha csak 1-2 + nyelvet tanulsz.
2017. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudják azt olvastam, hogy sok tolmácsnak kettőnél több nyelve is lehet. Kint élek Németországban már 1 éve - bocsánat a németet nem kellett volna odaírnom, mert az már megy nagyon jól. A lényeg az, hogy azt olvastam egy német oldalon, hogy egyes tolmácsoknak még tizenkettő nyelvük is van- anyanyelven kívül. Na meg persze Lomb Kató, aki tizenhat nyelven beszélt és fordított. Igaz nem tudta mindegyiket egyenlően beszélni, de még is 5 nyelven nagyon jól beszélt(angol, orosz, német, francia és spanyol. Ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hogy 7 nyelv lehet-e.
2017. jún. 22. 12:56
 4/4 anonim válasza:

(Anyanyelvi szinten tuti nem

Nyelvesz vagyok,tudomanyosan mindenkinek csak 1 anyanyelve van

A tobbit max jol beszeli, de abbol sosem lesz anyanyelvi szint. )

Ahhoz, hogy valaki jo tolmacs legyen, nem biztos,hogy 7 nyelven kell, hogy beszeljen. Eleg 2-3is, ha olyan nyelvet valasztasz,amit magyarorszagon kevesen beszelnek, igy tobb a munkalehetoseg+ jobban elismernek. En ilyen ritkabb nyelveket ajanlanek neked pl holland, portugal, kinai, az orosz sem rossz,abbol a szempontbol, hogyha azt megerted a tobbi szlav nyelvet is konnyebben tanulod/erted.

De ne legyenek ilyen nagy elvatasaid, hogy 7 nyelvet anyanyelvi szinten.En 5 nyelven tudok/beszelek/tanulok nyilvan van ami jobb, van amin meg csiszolni kell, de igy is piszok nehez mar eleve megtanulni, nemhogy ezeket tolmacsolni. Most nem a kedvedet szeretnem elvenni, csak szep lassan tuzd ki a celokat. Lehetseges 7 nyelven nagyon jol tudni, de ahhoz rengeteg kitartas, ido es szorgalom kell. Sajnos ezt mind tapasztalatbol irom. ( ezt csak azert mondom, hogy tudd mire valalkozol)

2017. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!