Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi időbe (évbe) telik...

Mennyi időbe (évbe) telik amíg valaki megtanul anyanyelvi szinten angolul?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mennyire számít de jó memoriám van.

Kérlek ne írj(atok) nem ideillő kommentet.



2016. nov. 3. 20:56
 1/6 anonim válasza:
Ez attól függ, hogy milyen a tanár. Suliban szerintem nem lehet. Már altalanos óta tanulok angolt de mivel évente cserélték a tanárunkat nem lettem okosabb. Tavaly nyáron beirtakoztam egy egyhonapos angol tanfolyamra ahol nem csak írásban de szóban (képes vagyok angolul beszélgetni) is megtanultam az angol alapfokon. Pesten van egy jó ilyen egyhonapos suli ami megéri. Linkelem: [link]
2016. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyanyelvi szinten soha nem fogsz, hacsak nem az az anyanyelved.
2016. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, nyelvérzék, életkor, mennyit foglalkozol a nyelvvel hetente, milyen a tanár... A leggyorsabban angol anyanyelvű országban lehetne elsajátítani, ahol rá lennél kényszerítve a nyelv használatára.

Meg attól is függ, hogy pontosan mi számít anyanyelvi szintnek? Mert pl. egy nem túl iskolázott angol ember nem tudná letenni a felsőfokot (pl. az IELTS rendszerben).

Mindenesetre minimum jó pár év a nulláról.

2016. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 4. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Te már nem tudsz anyanyelvi szinten megtanulni. Max nagyon jól. Ahhoz ott kell születni vagy kétnyelvűnek lenni. Esetleg 10 éves kor előtt kiköltözni vagy anyanyelvi tanárhoz járni, angol nyelvű meséket, filmeket nézni. Egy magyar anyanyelvű tanártól Magyarországon senki nem fog anyanyelvi angolt megtanulni. Botrányos az iskolai nyelvoktatás minősége.
2016. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szinte csak angol nyelven nézek filmeket, és olyan magántanárhoz járok aki két anyanyelvű 2 éve járok hozzá és már elég jól tudok (szerintem) angolul.Így kb. mennyi idő mire annyira tudok angolul,hogy a kiköltözéshez elegendő?
2016. nov. 4. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!