Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postán maradó csomagra nem...

Postán maradó csomagra nem kapok értesítést?

Figyelt kérdés
Az eladó akitől vásároltam állítja hogy múlt héten már feladta a csomagomat, "postán maradó"-ként kértem. Még semmilyen értesítést nem kaptam róla. Ezt találtam viszont itt az oldalon: "A postán maradóra címzett küldemény érkezéséről a címzettet a posta nem értesíti, azonban a küldemény átvételét a jogszabályban rögzítettek szerint 30 napig biztosítjuk" Nekem kell bemenni érdeklődni ezek szerint?
2017. jún. 22. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan. Sajnos rém hülye a posta ebben a tekintetben (is) szóval a teendőd hogy besétálsz a megjelölt postahivatalba és érdeklődsz.
2017. jún. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2017. jún. 22. 08:45
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Amikor én rendelek pl. az e-digitaltól postán maradóra,akkor a postától kapok értesítést hogy megérkezett,mikor és melyik postán lehet átvenni.

Úgyhogy ha a feladó megadja a te email címedet és ráíratja a csomagra akkor automatikusan értesítenek.

2017. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

"Sajnos rém hülye a posta ebben a tekintetben (is)..."


Aztán írd már le, hogy ha a csomagon annyi áll hogy Takács István, Szombathely 1 Posta, akkor még is kit értesítsenek????


nem, postán maradó küldeményről nem kapsz alapból értesítést a fent említett ok miatt...

2017. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

válasz az utolsónak:

lehet kérni plusz pénz - talán 30 ft - ellenében értesítést csak nekem pl. még sose ajánlották fel a postán ezt feladóként. Mindig nekem kell kérnem. Sorsjegyet és csokoládét viszont mindig ajánlanak, kérés nélkül is.

2017. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"PostaPontra (a postán maradó is postapontnak számít)való kézbesítés esetén a címzett elektronikus értesítést (e-mailt vagy sms-t) kap a csomag érkezéséről, amennyiben az elérhetőségét megadta. Ezt követően a csomagok a feladó rendelkezésétől függően 5 vagy 10 munkanapon keresztül vehetők át. A lejárati idő előtt két nappal a címzett részére ismételt elektronikus értesítést küld a Posta."

[link]

2017. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!