Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A facebookon hogy tudom...

A facebookon hogy tudom letiltani, hogy amiket kipsztolok, mas megossza illetve a fotokat lementse?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem posztolod ki.
2017. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát csak annyit lehet tenni, hogy beállítod ne legyen nyilvános poszt, hanem csak ismerősök lássák, vagy rámész a kis fülre (telefon nem tudom, gépen egyszerű..) és rámész ott az "egyéni" és ki tudod választani kik láthatják és mely ismerőseid nem a posztot..

Az meg hogy ki menti le a fotókat, az ellen nem lehet semmit se tenni sajnos..

2017. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ha feltöltesz egy képet, akkor bármilyen láthatóságot állítasz is be, egy olyan személy, akinek jogot adtál, kimásolhatja a kép közvetlen linkjét és azt bárkinek elküldheti, még olyannak is, akinek FB-ja sincs.


Ha egy posztod láthatósága mondjuk csak 10 barátod, és abból az egyik megosztja, akkor azt is szintén csak az a 10 barátod fogja látni. (De a fenti szabály kép esetén ekkor is érvényes.)


Megosztani még egy idegennek a profilképét is meg lehet, amit egyébként még csak nem is lájkolhatsz (ha ő úgy állította be.) Érdekes, de ez így működik.


Szóval igen, az első válaszban van az igazság. :D

2017. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2*Sü ***** válasza:

A kép láthatóságát tudod beállítani. Már feltöltött kép esetén:

[link]

Feltöltés során:

[link]


Ha úgy állítod be a láthatóságot, hogy csak ismerősök láthatják, akkor csak ők fogják látni (a hagyományos használat esetén). Ettől még egy ismerősöd megoszthatja ugyan, de az, aki nem ismerősöd, az csak annyit fog látni belőle, hogy az adott tartalom megtekintéséhez nincs jogosultsága. (A közös ismerőseid persze látni fogják.)


A kép lementését nem lehet megakadályozni. Fizikailag lehetetlen. Ami a képernyőn megjelenik, azt le is lehet menteni. Ha még meg is nehezítené a Facebook a letöltést, akkor is egy képernyőmentéssel ki lehet cselezni a dolgot.


Tanács: Ne tölts fel semmit Facebookra, amit névvel, arccal nem mernél vállalni egy átlagos – normális – idegen előtt, a rokonaid, ismerőseid, munkáltatód/tanárod előtt.


#3: > Ha feltöltesz egy képet, akkor bármilyen láthatóságot állítasz is be, egy olyan személy, akinek jogot adtál, kimásolhatja a kép közvetlen linkjét és azt bárkinek elküldheti, még olyannak is, akinek FB-ja sincs.


Ebben nem voltam biztos. Most fogtam egy zárt csoportban feltöltött képet, kimásoltam az URL-t, és megnyitottam inkognitó ablakban. Simán megjelent a kép. Ergo a kép URL-je esetén a Facebook nem ellenőriz láthatósági jogosultságot.

2017. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
Igen, nem sok értelme lenne az ellenőrzésnek FB oldalon, mert "Jobb gomb / mentés másként" és már küldhetem is a képet :)
2017. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Sok ismerosomnel lattam hogy nincs ott a"megosztas" lehetoseg.
2017. jún. 23. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!