Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az az alpakka? Az valami...

Mi az az alpakka? Az valami tetőcserép?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 19:30
 1/4 anonim válasza:
Én csak az 1 db k-s változatát hallottam (alpaka), ami egy állat, de 2 k betűssel még nem talalkoztam, bocsi :)
2017. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Állat???? Pedig olyan tetőcserepes neve van...
2017. jún. 22. 19:38
 3/4 vjani88 válasza:
Google a barátod,de amúgy fém ötvözet.
2017. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ötvös-ezüstműves szakmában használati tárgyak készítésére gyakran felhasznált fémötvözet. Sótartókat, étkészleteket, tálaló tálcákat, és hasonlókat szoktak belőle készíteni.

Jól sajtolható, fémnyomással könnyen megmunkálható, ám mégis viszonylag stabil szerkezetű, közepesen nehéz, jó hajlítószilárdságú, masszív fémötvözet, aminek a felületkezelése is viszonylag könnyű.


Speciel, nem szerettem alpakkával dolgozni, amikor ötvös-ezüstműves szakmunkásként tengettem életemet, de az abból fakadt inkább, hogy rengeteg selejtet kellett (nagyüzemi termelés keretében) rendbehozni - és nagyon nehezen reszelhető ez a fém.

2017. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!