Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó vers lett?

Szerintetek ez jó vers lett?

Figyelt kérdés

Szeretek írni, tegnap megpróbálkoztam a versírással is. Ez lett az eredménye:


Titokzat


Az árny meglebegtette szárnyát,

Sötétséget hozva ezzel rám.

Lassan ellepte egész lelkem,

Ott ült a szívemen csendesen.

Mosolygott, tudta tönkretehet,

Hisz érzékeny helyre tévedett.

Megmérgezett sötétségével,

Egész lényével felemésztett.

Titokzatos árny volt, mondhatom,

Kilétét még mindig nem tudom.

Felfedni magát úgy se fogja,

Lelkemet vajon mi nyomhatja?

Érzem karmait belémvési,

Van olyan ember, ki ezt érti?

Minden érzésemmel markában

Kiszáll belőlem a kis árnyam.

Hatalmas a döbbenet rajtam,

Ez az árny nem más mint énmagam

Nézem ahogy elhagy mindenem,

Utolsó leheletem veszem.



2017. jún. 26. 12:09
 1/4 anonim válasza:
Csodas :'D
2017. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még kezdő vagyok, na :)
2017. jún. 26. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Borzalmas. Ne vedd bántásnak, ez a véleményem.


Értem én, hogy első próbálkozás, de tényleg nem jó. Egy vers nem attól lesz vers, hogy rímek vannak a sorok végén. Ennél több kell.

2017. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj ezzel a verssel a ritmus. Az a tipikus "ez az első versem, örülök, hogy van rímem, hagyjuk is a többit" ritmusa van, ráadásul ezen az sem segít, hogy mindig a páros mondat után pontot teszel. Ezen érdemes változtatni. Aztán azért a rímek is hagynak kivetnivalót maguk után. Az nem elég, hogy az utolsó magánhangzó stimmel, jó ha az előtte lévő egy-két magánhangzó meg valamennyire a mássalhangzók is összecsengnek. Én nem vagyok költő, csak az irodalom órákon tanultakat tudom neked mondani, de elég sok verset is olvasok, és a tapasztalataim a magyar tanáromat erősítik. Javaslom olvass te is sokat, ne csak verseket, hanem cikkeket, tanulmányokat, tanácsokat vers írásról. Meg persze gyakorolj sokat, a verseidet először a barátaidnak vagy a magyar tanárodnak (ha még iskolás vagy) mutasd meg, és csak ha már tényleg érdemes, akkor töltsd fel őket a netre, mert errefelé nem túl kíméletesek az emberek. További sok sikert! :)
2017. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!