Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy állíthatom be Facebookon,...

Hogy állíthatom be Facebookon, hogy senki ne tudja likeolni a profilképemet és ne jelenjen meg az idővonalamon, hogy megváltoztattam?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek ez be van állítva, de tőle nem kérdezhetem meg. Fontos lenne, mert már nagyon elegem van az összes kamu kommentből, meg ebből az egész like-gyűjtésből.

2017. jún. 27. 09:17
 1/3 anonim válasza:
100%
Feltöltöd az új profilképet (ami ekkor még nyilvános), majd átállítod a képnél külön, hogy csak te lásd (a nyilvános bejegyzés szimbóluma a földgömb, az ismerősök által láthatóé kis emberek, a csak általad megjeleníthetőé pedig egy kis lakat). Ezután leszeded az idővonaladról a képet (bejegyzés elrejtése). Bár ha már átállítottad, hogy csak te lásd a képet, akkor már azt sem látják. Viszont a bélyegképed (ami a kis négyzetben mindig látható a nevednél) látható lesz, valamennyire meg is lehet nyitni, csak lájkolni / hozzászólni nem.
2017. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Kiegészítés:


Valahogy nekem sosem volt ilyen problémám. Néha megváltoztatom a profilképemet. Kommentálják néhányan, néhányan lájkolják. Lényegtelen. Negatív kommentek nem jönnek. Miért jönnének, hiszen az ismerőseimről van szó, akik azért ismerőseim, mert valami összeköt minket? Oké, vicces, vagy jogos kritikák jönnek, de van humorérzékem, és önkritikám, így nincs gond belőle. Ha valaki meg indokolatlanul és agresszíven ellenszenves velem szemben – amire talán egy példa volt, akit csak szegről-végről ismertem –, azt meg egyszerűen törlöm az ismerőseim köréből. (Nem kell mindenkinek ismerősnek lenni Facebookon, akit valóban ismersz is.)


A profilkép arra jó, hogy könnyebben be lehessen azonosítani valakit. Így célszerűen téged kell, hogy ábrázoljon, lehetőleg az arcodat mutassa és ne egész alakos fotó, vagy kismacska legyen. Lehetőleg normális helyzetben ábrázoljon. (A kreatív hajlamokat érdemes máshol kiélni.) Mivel az ember ritkán változik nagyon, így a profilképet sem kell sűrűn cserélni. Én jó, ha két évente cserélem le egyszer, mert ennyi idő alatt valamennyit változik a kinézetem.


> már nagyon elegem van az összes kamu kommentből


A kamu kommentet nem tudom értelmezni. Mitől kamu? Hogy hazudik? Akkor arra az igazsággal lehet higgadtan válaszolni. Hogy nem tetszik a vélemény? El kell fogadni, hogy az embereknek eltérő a véleménye, ettől nem lesz kamu, maximum nem tetsző komment. Hogy nem az írja, aki valójában az ismerősöd. Az ilyet meg törölni kell az ismerősök közül.


> meg ebből az egész like-gyűjtésből


Fogalmam sincs, a legutóbbi – másfél éve feltöltött – profilképemet hányan lájkolták. Nagyságrendileg sem tudnám megmondani, hogy ez most 5 vagy 10 vagy 30 ember volt-e. Mások profilképe esetén meg végképp nem tudom, hogy hányan lájkolták. Esetleg megnézem, ha úgy van, de a lájkok számát nem figyelem. Miért tenném? A lájkok száma nem reprezentál semmi valós tulajdonságot. A több lájk nem jelenti azt, hogy valaki szebb, jobb, okosabb, bölcsebb, kedvesebb. A lájkok száma nagyban függ az ismerősök lájkolási szokásaitól, így irreleváns.


Ha eleged van a like-gyűjtésből, akkor ne tegyél semmit a több lájkért, és ne foglalkoztasson, hogy ki hány hüvelykujjat gyűjtött össze. Az egész ellen nulla energiabefektetéssel tudsz tenni, egyszerűen ignorálod a témát.

2017. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az én esetemben azonban az a helyzet, hogy egy olyan társaság tagja vagyok, ahol a likeok száma valamilyen őrült oknál fogva, persze kimondatlanul, de számít. Különösebben nem zavar, csak én nem szeretnèk részt venni benne. Számomra lényegtelen, hogy 100, 150, vagy 200, ahogy mondtad, a profilkép egy ismerős arc beazonosítására van, nem a like-gyujtesre. Ne érts félre, 18 éves vagyok, az arcom van a profilképemen és nem kapok hate kommenteket, pont ellenkezőleg. Az zavar, ahogy az ismerőseim olyanokat kommentelnek, hogy "Legszebb" meg "Gyönyörűm" meg hogy ide-oda vannak... tudom, hogy ezek semmit nem jelentenek és nem is tudok rájuk reagálni. Ezért könnyebb, ha egyáltalán nem is irhatnak a képem alá
2018. júl. 24. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!