Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Házivízműhöz milyen szivattyút...

Házivízműhöz milyen szivattyút érdemes venni?

Figyelt kérdés

Nem öntözésre vagy locsolásra kell hanem a házba bevezetve zuhanyzáshoz és inni.

Konkrétan az érdekelne hogy ehhez milyen tipusú szivattyút célszerű a hydro tartályra épiteni? (önfelszívó stb)


2017. jún. 29. 10:52
 1/5 vatafak ***** válasza:
elpumps v pedrollo
2017. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan márkára gondoltam hanem arra hogy működési elv szempontjából házi vízmű építése esetén milyen fajtájú szivattyút szoktak hydro tartályra szerelni. (keringtető,mélyszívó,önfelszivó,búvár stb.)

Amúgy mivel egyedileg épitett házivizműről van szó márka szempontjából valószínűleg inkább a grundfos szivattyúit választanám.feltéve ha gyártanak egyáltalán hidrofor tartályos házi vizműhöz szivattyút.

2017. jún. 30. 10:01
 3/5 Athandir válasza:
Szia! A házi vízmű konkrétan egy vízellátó berendezés azaz 24-50 L hidrofor tartályból, nyomáskapcsolóval és egy nyomásmérő órával van szerelve. Ehhez kiegészítő még egy önfelszívó szivattyú is. Ennek ára 40 és 170 ezer Ft között mozog. És ami még nagyon jól jön a házba az egy kisebb bor szivattyú lásd link. [link]
2017. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Athandir válasza:

A kerti vízműveket pedig itt találod:

[link]

2017. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Találtam egy számomra igen érdekes kisméretű házi vízművet miniatűr hidrotartállyal.


[link]



Elég egyszerő kis cuccnak tűnik membrán nélküli tartállyal nincs semmi fölösleges alkatrész benne ami van az viszont jó massziv.(bronzkerekes mechanika stb)

Olcsó alkatrész szervizellátása is van mert magyar fejlesztés.

Meg tudná valaki mondani nekem azt hogy ez fizikailag mire elegendő úgy értem fúrt kútnál kb mekkora milyen mélyen lévő viztükörhöz milyen vizmélységú kúthoz volanelég és hogy a kúttól hány méter távolságra lehet ez még hatékony?Úgy értem ha a háznak a pincéjébe telepíteném fixre hogy odakinnt az udvaron az aknában télen ne fagyjon szét minusz 15 fokban.Szóval arra lennék kiváncsi hogy az fúrt kút aknájától tól egy 10-20méterre van a házi vizmű bennt pincében akkor onnan is fel tudja hozni illetve be tudja hozni a vizet házba ez kis szivattyú?Tudna elegendő nyomást elő állitani ehhez? Mire elelgendő ez a kis gépezet?Max szivómélység 9m azt nemigazán tudom hogy a gyakorlatban mit jelenthet. A 33méter emelőmagasság tehát max az 3.3 bar-ral tudja felfele tolni a vizet,elvileg 33méter magasságig. (hajól tudom)


Függőleges tartályosakat is nézegettem


[link]


Konkrétan ennél nincs emelési magassság megadva nyomásértékben de sztem egy 30-40m magasságig ez az önfelszivó(vagy periodikus) szivattyú is fel tudja nyomni a vizet(akkor lehet neki akár 4bar-os emelési magassága is)

A függőleges tartályos hidrok úgy tudom hatékonyabbak mint a vizszintes tartályos házi vizművek.

2017. júl. 4. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!