Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyen van? Többi lent.

Chrisbeer kérdése:

Ilyen van? Többi lent.

Figyelt kérdés
múltkor meg bírságoltak a rendőrei mert át mentem egy piros lámpán meg büntetek 50ezere +8 pont mínusz és fel is jelentetek ... ma meg jött egy csekk ugyan azért a szabálysértésért még 20ezer ? létezne hogy ugyan azért fizessek 2x?

2017. jún. 30. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de az összeg alapján nem is ugyanazért fizetsz kétszer.


Piros lámpán áthajtás esetén kötelezően alkalmazandó bírságösszeg van: 50-ezer Ft.

Ezért a szabálysértésért, ettől sem többet sem kevesebbet ne szabhatnak ki.

410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet

a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, felhasználásának rendjéről és az ellenőrzésben történő közreműködés feltételeiről, 3. melléklet 1.

Lásd: [link]


Ezért, amennyiben megállapítják a vezető személyét (és nem csak az objektív felelősség keretében az üzembentartót bírságolják), akkor 8 előéleti pont jár. Ettől sem lehet eltérni, ezt is jogszabály határozza meg.

236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről szóló 2000. évi CXXVIII. törvény végrehajtásáról, 1/A. számú melléklet 24-es kódszám

Lásd: [link]


Ezért a szabálysértésért 20-ezer Ft-os bírság nem állapítható meg; azt más szabálysértésért kaphattad.

2017. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
"szabálysértés elkövetése miatt " ez van bele írva és az is h a piros lámpán át mentem úgy h nem értem mi van de hétfőn be megyek meg kérdezem köszi a válaszod
2017. jún. 30. 21:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!