Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv 06.14 kötöttem az Allianz-...

Izom1890 kérdése:

Üdv 06.14 kötöttem az Allianz-nál az autómra biztosítást, ki küldték a csekket. Mennyi időm van hogy be fizessem meg mennyi időn belül kell be fizetni meg törölnek a rendszerből is?

Figyelt kérdés
2017. júl. 8. 12:53
 1/3 anonim válasza:
0%

legfeljebb két hét!

azaz 10 munkanap!


De ember ne várj vele egy napnál többet! Nagyon nagyon nagy szívás ám ha létresejött szerződést letörölnek és újra kell kötnöd.

2017. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az esedékességtől (2017. június 14.) számított, legfeljebb 60 napon belül kell megfizetned, azaz, legkésőbb 2017. augusztus 13-ára meg kell kapnia a biztosítónak.


Ha addig nem fizeted meg, akkor 30 napon belül küldenek figyelmeztetést, amiben közlik, hogy ha nem fizeted meg az esedékességtől számított 60 napon belül, akkor díjnemfizetéssel megszűnik a biztosításod.


Addig, a felmondás napjáig, fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége, vagyis van élő biztosításod.


Ha díjnemfizetéssel szűnik meg a biztosításod, az a későbbiekben előnytelen a számodra. A biztosítónak pedig joga van követelni az elmaradt díjat; tehát, ebben az esetben a 60 napnyi díjat.


Ezek elolvashatók a kötelező biztosításról szóló törvény 21. § (4) bekezdésében, 3. § 34. pontjában, 19. § (4) bekezdésében, 20. § (2) bekezdésében.

A jogszabály hatályos, teljes szövege: [link]

2017. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben van...be fizetem ugy is szóval nincs gond,csak érdekelt volna a dolgok amit kérdeztem
2017. júl. 8. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!