Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A TACHYMETER-t mihez kell...

Zolma kérdése:

A TACHYMETER-t mihez kell viszonyítani?

Figyelt kérdés

Illetve van még az órámon ilyen fluoreszkáló számlap.

Az milyen elv alapján töltődik fel?



2017. júl. 8. 18:14
 1/3 anonim válasza:

A tachyméter az átlagsebességet méri a megtett távolság alapján. Mész az autóval egyenletes sebességgel, benyomod a tachymétert egy kilométerkőnél, és a következőnél megállítod, így megkapod a sebességet.


A fluoreszkálás többféle lehet. Van olyan, amelyiknél fluroeszkáló festéket használnak, ezt a napfény "tölti fel". Ebből is többféle van, van, ami csak rövid ideig világít, van, ami kis töltés után is egész éjjel.


Ezen kívűl van olyan festék is, ami fényforrástól független, mert saját fényforrása van. Ezek enyhén (a szervezetre nem káros módon) radioaktív festékek, amik folyamatosan bocsátják ki a fotonokat, és idővel (10 éves távlatban kell gondolkodni) "kimerülnek".

2017. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Látom azért Te eléggé értesz az órákhoz...

Neked milyen gyönyörűséged van?

2017. aug. 17. 22:00
 3/3 anonim válasza:

Nem mondanám, hogy értek hozzájuk, laikusként igyekeztem olvasgatni a témában, meg hozzáértőktől tanulni. Itt írtam egy hosszabb választ amúgy:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..


(#4-es)


Egy automata Orientem van egyébként, meg egy Eco-drive Citizenem. Mindkettővel elégedett vagyok.

2017. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!