Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Véletlenül beszippantottam a...

Véletlenül beszippantottam a paprika sprayből. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ma délelőtt vettem egy paprika sprayt, hogy legyen, ha kell önvédelem esetén. Nemrég kipróbáltuk a barátnőmmel (kint az udvaron, nem egymás arcába) és valahogy sikerült beszívnom belőle. Most már minden oké, de eddig égett az orrom és nagyon köhögtem. Kimostam az orrom, ittam is. Kell még mást is tennem vagy így már minden oké lesz?


Előre is köszi a válaszokat.



18/L



2017. júl. 8. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Két dolog a teendő.

Jegyezd meg, mekkora hülyes€g ilyent használni.

Jegyezd meg, milyen rövid a hatása.

2017. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Felejtsd el amit az előző ideokoskodott.


Azt jegyezd meg, hogy használat előtt mindig figyelj a szélirányra, illetve hogy nem elég egy kis szippantás - ha baj van, akkor nem sajnáljuk az anyagot.

2017. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Második, ahelyett, hogy beszólsz, gondolkodj egy kicsit!

Első nagyon jól írja. A hatás kétséges és rövid.

Negyed óra alatt önmagától elmúlik a kapszaicin hatása. Persze ez sok időnek tűnhet, ha ennyi ideig harcképtelen a támadó. De valójában rövidebb, negyed óra után már semmi baja. 3-4 perc elteltével azért már tud újra támadni, a fájdalom ellenére. Ez már nem olyan sok.

Akkor elég, ha ennyi idő alatt a megtámadott védett helyre tud kerülni. Megbízható emberek közé, jól bezárható épületbe, vagy ennyi idő alatt a rendőrök megérkeznek.

Úgy véled, támadáskor meg lehet kérni a támadót, hogy legyen szíves megfelelő szögben állni, hogy optimális legyen a szélirány, s ne magadat nyomd telibe?

2017. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Úgy vélem, nem 3-4 perc, de 3-4 másodperc is életet menthet adott esetben.


Egy palack gáz 2000 forint. Ennyit megér az, hogy legalább ESÉLYED LEGYEN elmenekülni - ha nincs nálad, akkor még ennyi esélyed sem lesz. Vagy tán megkéred a támadót, hogy most ne bántson mert otthon felejtetted a gázsprayt / pisztolyt / konyhakést / karatetudást?


Nyilván a legjobb, ha az ember nem kerül ilyen helyzetbe, de ha már ott van, akkor pár másodperc pont elég előnyt biztosíthat ahhoz, hogy elszaladj. Életet menthet. Akkor is, ha lepontoztok.


Persze ti nyilván Chuck Norris és Rambo szerelmgyermekei vagytok, akik ráadásul sosem mozdulnak ki a helyi McDonald's ötrméteres körzetéből, így nincs szükségetek önvédelemre - pedig marha jók vagytok benne. De aki nincs ilyen szerencsés helyzetben, az valamit kell, hogy tegyen.


Mit javasolsz a kérdezőnek? Mert ez még nem hangztott ám el. Tartson magánál kést, mi? Vagy pisztolyt. Vagy ne mozduljon ki otthonról? Hm? Mi a te javaslatod?


U.i.: szélirány: ha a támadó nem rögtön átölel vagy leteper (ebben az esetben úgysem ér semmit a spray), akkor talán van lehetőség pár lépést hátrálni, elfordulni. És a talán még mindig sokkal több, mint a semmi.


Szóval kíváncsian várom a ti megoldási javaslataitokat - és az újabb lepontozásokat.

2017. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, habár a kérdésemre nem kaptam meg a konkrét választ. Úgy vélem, túl fogom élni (ha jól veszem ki az eddigiekből).
2017. júl. 9. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól veszed ki, semmi maradandót nem okoz.
2017. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. júl. 10. 04:23
 8/9 anonim válasza:
Na szóval: A paprika és ház spray nem okoz maradandó egészségügyi károsodást, pontosan az a célja, hogy 5-10 MÁSODPERCRE harcképtelenné tegye a támadót, és legyen időd menekülni, nem kell vele embert ölni...
2017. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
gáz spray*
2017. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!