Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy LGUH603V 123cm uhd-s...

Cr7real kérdése:

Van egy LGUH603V 123cm uhd-s tv-m és egy 1080p-s filmet pendrive-n keresztül nézem de a film sebessége miért gyorsan játszik le?

Figyelt kérdés
Bele lehet szédülni a filmekben mert gyorsan játsza le a filmet de nem túl gyorsan. TV-mbe ilyen üzemmódok vannak benne: ECO, EREDETI, SZÍNHÁZ, HDR HATÁS, JÁTÉK.

2017. júl. 8. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek inkább az energiatakarékos üzemmódok, pl. ECO van ahol ezt MOZI üzemmódnak írja, leveszi a fényerőt, kevesebbet fogyaszt a tv, esetleg a HDR módot próbáld ki.


Régen volt ilyen, hogy a 24p filmeken kicsit ugrott x percenként a képkocka mert nem volt szinkronban a lejátszással, de ma már ezt szerintem tudja minden tv.



A PC-n normálisan játssza le a fájlt?


VLC program kiírja milyen kodek kell a lejátszáshoz, milyen frame rate, stb. ctrl + J a VLC-ben.

2017. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

PC-n normálisan játssza le , mégcsak a monitorom nem hd-s. Megnéztem a VLC-t és ezek az adatok vannak benne:

Kodek: h264 - mpeg-4 avc (part 10) (avc1)

Felbontás: 1920x800

képkockasebbesség: 23.976023

dekódolt formátum: planar 4:2:0 YUV

2017. júl. 8. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

nézd meg a használati útmutatóját a tv-nek, hogy miket támogat, ez 24p ami a mozifilmek képrátája.


Régen mindig feltüntették hogy 24p a tv specifikációjában, ha képes volt ezt a sebességet kezelni.


Azt tudod még csinálni, hogy megpróbálod másik képrátával letölteni a filmet, vagy a használatiban megnézni kell-e valamire átváltani lejátszáskor, de azt gondolnám ma már a tv-k szoftverei ezt automatikusan meg tudjk oldani.

2017. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ffhuu nem tudom, én már annyiszor váltottam ilyeneket, eco, sport, játék, hdr. Beállításoknál van ez a TRUMOTION , kényelmes szem funkció na meg a háttérszín-kontraszt stb.
2017. júl. 9. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!