Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utánvételes rendelés hogy...

Utánvételes rendelés hogy működik, biztonságos-e? Esetleg tudnátok linkelni pár oldalt ahol van utánvét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig internetes utalással rendeltünk, de a legutóbbi alkalommal egy Kínában tartózkodó úriember belépett a bankszámlánkba. Így ezt a fajta rendelési módot mostmár egyáltalán nem óhajtom használni. A kérdésem az lenne, hogy az utánvételes rendelés hogyan működik? Mi van ha akkor hozzák mikor nem vagyok otthon?

Ez lenne az oldal ahonnan rendelni szeretnék: [link]

Valaki tudna hasonló oldalt küldeni, ahol van lehetőség utánvétre? Sajnos ez mostmár egyre kevesebb helyen van.

Előre is köszönöm szépen!!



2017. júl. 9. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Külföldről nincs utánvétel, mert nem tudják megoldani. Nem fogja senki jóhiszeműen ingyen elküldeni a világ másik felére a terméket, hogy azt majd remélhetőleg kifizetik és majd megkapja a pénzét. Ha nem, akkor pedig hozzá megint vissza kellene juttatni a terméket ami nem csak sok időbe hanem pénzbe is kerül.


Az ne tévesszen meg hogy van magyar fordítása egy külföldi oldalnak. A linkelt helyen is csak online lehet fizetni.

2017. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"FIZETÉSI MÓD


Webáruházunkban megrendeléseinek értékét Online fizetés útján – átutalással vagy bankkártyával vagy („expressz szállítás” vagy „normál futárszolgálattal való szállítás” választása esetén) kiszállításakor is kifizetheti."



Tehát itt is van lehetőség utánvétre.


Ha nem vagy otthon, akkor a postás hagy értesítést, és a postán átveheted a csomagot, és helyben ki is fizeted.


Amúgy a magyar webáruházak 99,9%-ában kérheted utánvéttel az árut. Ha a bankkártyádat nem szeretnéd használni, akkor PayPal-ra regisztrálj, és azt a külföldi webáruházak nagy része elfogadja, plusz Ebay-en és Aliexpressen is vásárolhatsz biztonságosan.

2017. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat első, de a linkelt oldalnak áruháza is van Magyarországon, és már regisztrált tag vagyok, és megnéztem bizony van lehetőség utánvételre :)

Kedves második!

Köszönöm szépen a választ, a postás dolog kicsit megnyugotatott, azt hittem ha nem vagyok itthon akkor már nem érdekli őket tovább.

Az a helyzet hogy Ebayről rendelés esetén történt ez az eset. Egy ilyen kis 300 forintos gyűrűszett rendelése esetén. Ezelőtt évekig használtuk ezeket az oldalakat és mindig minden valóban rendben volt, de ez az eset egy életre elrettentett ettől. Nem is hogy feltörte volna hanem szimplán belépett. Hál Istennek nem vett le semmit, de nyilván ez egy kisebb infarktus az embernek, és hát macera volt új kártyát csináltatni stb.

2017. júl. 9. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezért regisztrálj PayPal számlát, és ne közvetlenül fizess a bankkártyáddal. A PayPal egy erős jelszóval az egyik legbiztonságosabb fizetési forma. De lehet a bankodnál igényelni egy virtuális bankkártyát, ami fizikailag nem létezik, de ugyanúgy fizethetsz vele, ahogy a rendes bankkártyával. A biztonsága abban rejlik, hogy egy elkülönített számlához kapcsolódik, amit tetszés szerinti összeggel tölthetsz fel, így nem kell minden vagyonodat kockáztatni.


[link]

2017. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyit írnék az utánvétes rendeléshez, hogy én általában a munkahelyemre szoktam mindent rendelni, mert napközben ott tartózkodom, otthon nincs senki, aki átvehetné. Neked is ezt tudnám javasolni.


Csak annyi a dolgod ilyenkor, hogy rendeléskor a lakcím és a szállítási cím ne ugyanaz legyen, mert a legtöbb webáruháznál van lehetőség más szállítási címet megadni.


Ha nem a postás viszi, hanem futár, akkor az is hagy értesítést, de általában fel is hívnak vagy sms-t küldenek a szállítás időpontjáról. A futártól átveheti bárki, tehát a szomszédot is megkérheted, hogy vegye át a terméket, de a postás csak meghatalmazottnak adhat oda bármilyen aláírós csomagot.

2017. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!