Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges-e hogy a naprendsze...

.,,.,,.,, kérdése:

Lehetséges-e hogy a naprendszerünk egy másik a miénknél sokkal nagyobb világban egy atom?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e hogy a nap az atommag és a bolygók pályái az elektronhéjak?

2017. júl. 10. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem.

Hasonlítani lehet a naprendszert az atomhoz, és lehet mondani hogy az univerzumot ezek alkotják de konkrétan azt mondani hogy a naprendszer egy atom...hát nem vagyok egy nagy tudományos ember de, szerintem hülyeség.

2017. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem hinném.

Annyi, hogy az analógia bécsapós.

Ugyan ez megvan a természetben is.

Ahogy egy tornádó felülnézetből pörög, ugyan úgy csinálja ezt egy növény is.

Már eleve azért kizárt, mert bonyolultabb "jelenség" a napríndszerá.

2017. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem elképzelhetetlen. (Sötét Zsaruk I. rész vége)

Többször megfordult már ez nekem is a fejemben.

Ha belegondolunk, hogy atom => oszthatatlan volt hosszú ideig. Azután mennyi ideig volt az az elfogadott, hogy neutron-proton-elektron. Most meg?!

Nem tudom mire menne a világ, ha mondjuk ez "kiderülne", tudatosulna?

2017. júl. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem, ez lehetetlen.

Teljesen más szabályok uralkodnak a kettőbe.

A Sötét Zsarukban pl., amikor felkapta a fickó a galaxist - na, az lett volna a vége, ott helyben porrá omlott volna az egész.


De fantáziának nem rossz, olvasd el ezt:

[link]


Amúgy meg már volt a kérdés, nézz körül itt lent.

2017. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetséges-e hogy a nap az atommag és a bolygók pályái az elektronhéjak?"


Nem jó a párhuzam, ugyanis az atom nem úgy épül fel, ahogy a Naprendszer.

A kérdésre pedig: tekinthetjük az Univerzumot egy szuperstruktúrának, aminek a naprendszerek az építőkövei.

2017. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"tekinthetjük az Univerzumot egy szuperstruktúrának, aminek a naprendszerek az építőkövei."

Tekinthetjük, de ezekből az "atomokból" soha nem lesz "molekula". Ha pl. az egyiket odébb húzod, a másik nem megy utána, mivel nem tapad hozzá, hanem szétesik az egész struktúra.

2017. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A rövid válasz: nem, de ezt írták már előttem.


Szerintem az egyik legszembetűnőbb különbség, hogy egy atom 3 dimenziós, és gömb alakú, míg egy csillagrendszer alapvetően 2 dimenziós. Persze a bolygók keringési síkja nem pontosan esik egybe, de azért gondolom érthető, mire gondolok.


Aztán az atomok szeretnek egymáshoz kapcsolódni, hogy molekulákat (és ezzel teljesen új anyagi minőséget*) alkossanak. Gondolom nem kell magyarázni, hogy csillagrendszerek ilyet nem csinálnak.



*arra gondolok, hogy pl. a víz tulajdonságainak semmi köze sem a hidrogén, sem az oxigén tulajdonságaihoz, noha hidrogén- és oxigénatomokból áll.

2017. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!